Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie po wymianie sprzęgła w A4 B5 1.8


yooko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po wymianie sprzęgła i dwumasy wraz z jakąś łapa sprężynki itp bez zmiany docisku podczas parkowania - jazda na polsprzegle autko delikatnie szarpie przed wymianą sprzęgła nie pamiętam żeby tak było choć stare sprzęgło się ślizgało i paliło także nie wiem czy to dobre porównanie, jak puszczę pedał sprzęgła do końca to autko jedzie bez gazu bez szarpania, podczas normalnego ruszania z gazem i normalnej jazdy, zmiany biegów nie czuć żadnego szarpania ani innych niepokojących objawów. Dodatkowo jak się położy nogę na sprzęgle na biegu jałowym jak i podczas jazdy to czuć wibracje na pedale ale jak się wciśnie pedał choć trochę to wibracje ustają. Wibracje czuć też na pedale hamulca i gazi także pewnie jakaś poduszka silnika do wymiany. Dodam że autko ma 330kkm przebiegu 2001 rocznik. Mechanik jeździł i mówił że wszytsko jest dobrze, dobrze wysprzegla itd. Informować go o tych wibracjach czy jak to mówią jeździć obserwować i jak nie ustanie to szarpanie na polsprzegle po kilkuset km to się zacząć martwić? Czy może sprzęgło musi się jakby dotrzeć do docisku i szarpanie na polsprzegle powinno ustać po kilkuset km ? Nie znam się za bardzo na mechanice pojazdowej stąd moje pytanie. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle wycentrowana tarcza? Nie odtłuszczone prawidłowo? Nierównomiernie dokręcony docisk? Stawiał bym na źle wykonany montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram sam wymienialm  dwumasa listopadzie i zainwesowalem  20zl na zestaw do centrowania by rowno poskładać tarcze sprzegla do dwumasy a to tylko dlatego bo mój kolega też to robił i takie same objawy mija ja Ty i rozbierał od nowa i też kupil zestaw do centrowania i poskładał na nowo i gitara.. ja nie miałem potrzeby trzymać tego zestawu i zawiozlem to do warsztatu to mi powiedzieli mechanicy w prost ze oni składają na oko No rece mi opadly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Hmm powiem tak. Dziś prawie że szarpanie całkowicie ustało rozmawiałem z mechanikiem to mówił że może tak być bo to zamienniki podobno lepsze sfb firma zamontował i żeby pojeździć trochę i jakby coś się działo za te około 500km to dzwonić to zobaczy. 

Edytowane przez yooko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, yooko napisał(a):

sfb

A cóż to za wynalazek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...