Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Telematik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dołączam się do pytania, jak to wyłączyć, mam ten sam problem. Gdzie jest bateria od telematica, bo pokazuje mi info że trzeb wymienić.

Aby dostac sie do sterownika Telematik musisz wymontować osłonę słupka A oraz sciagnac przedni fotel. Opis masz na forum :wink4:

telematik1.png telematik2.png

Po sciagnieciu tego i odchyleniu wykladziny ukaze ci sie sterownik , odlaczasz przewody zasilajace sciagasz obudowe i odkrecasz obie śruby . Ukaza ci sie baterie

teleakumulator.png teleakumulator1.png

To tak w skrocie :wink4: ale na pewno nie bedziesz uzywal Telematika i wymienial baterii :decayed: Pasuje ci odlaczyc to cholerstwo

próbowałem ale nic nie zmieniło

Zapomnialem ze taki kanal jest :decayed: to bym sprawdzil u siebie ale brak jest tego wynalazku u mnie :kox:

Musisz wejsc w kanal 75 TELEMATYKA i zmienic kodowanie :) Najlepiej jakbys wkleil scany z twojego VAGA :wink4:

Opublikowano

W VCDS są grupy ELEKTRONIKA1 i 2 i tam w podgrupach typu czy telematik czy panel tel. i wiele innych można coś popróbować czy ze zmianą kodowań oczywiście zapisuj obecne jakie masz kodowania[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 08:41_________________________________________________A popatrz na to http://de.openobd.org/audi/rns.htm#telematik

Opublikowano

W VCDS są grupy ELEKTRONIKA1 i 2 i tam w podgrupach typu czy telematik czy panel tel. i wiele innych można coś popróbować czy ze zmianą kodowań oczywiście zapisuj obecne jakie masz kodowania[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 08:41_________________________________________________A popatrz na to http://de.openobd.org/audi/rns.htm#telematik

No i jest kodowanie dla TELEMATICA :oklaski:

Steuergerät Codierung

STG 75 (Telefon/Telematik) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

0?xxx: Fahrzeugtyp

0 - A3 (8L)

1 - A4 (8D)

2 - A6 (4B)

3 - A8 (4D)

4 - A2 (8Z)

5 - A4 (8E)

0x?xx: Sprachbedienung/Multifunktionslenkrad (SBS/MFL)

+0 - ohne SBS, ohne MFL

+1 - MFL

+2 - SBS

0xx?x: Navigationssystems

0 - ohne Navi

1 - mit Navi III

2 - mit Navi II-D

3 - mit Navi IV

4 - mit Navi II-D (ab KW 45/01)

5 - mit Navi IV (ab KW 45/01)

0xxx?: Radiotyp

1 - ohne Radio

2 - mit Radio (mit CAN - Symphony I/II, Chorus/Concert II)

3 - mit Radio (mit CAN - Symphony I/II, Chorus/Concert II) mit Bose

4 - mit Radio (ohne CAN - Chorus/Concert/Symphony I) oder Navi II-D

5 - mit Radio (ohne CAN - Chorus/Concert/Symphony I) oder Navi II-D mit Bose

Ciekawe czy w radiu tez trzeba cos zmienic kodowanie :mysli:

STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

0xxx?xx: Telefon/Telematik

1 - kein Telefon (Speisespannung für Mikrofon aktiv)

2 - Handyvorbereitung (Temic - Speisesp. Mikrofon inaktiv)

3 - Handyvorbereitung (Fremdanbieter - Speisesp. Mikrofon inaktiv)

4 - Handyvorbereitung (Nokia - Speisesp. Mikrofon inaktiv)

5 - Telematik Europa (Speisespannung Mikrofon inaktiv)

6 - Telematik US (Speisespannung Mikrofon inaktiv)

7 - Handyvorbereitung eigendiagnosefähig mit Komfortbedienung

Opublikowano

Ciekawe czy w radiu tez trzeba cos zmienic kodowanie mysli

Pytasz czy w radiu? trzeba by było też to sprawdzić,ale po kolei :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Ale co mam przekodować w STG 75[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 16:53_________________________________________________Witam w kanale 75 nic nie ma do wyłączenia telematika w kanale 62 adaptacje

-> Kanal 62 (Verbauliste Datenbus-Display)

+01 - Radio (Mehrausstattung)

+02 - Telefon (Mehrausstattung)

+04 - Navigation (Mehrausstattung)

+08 - Telematik (Mehrausstattung)

+16 - Kombiinstrument (nur codiert falls ein 2. Gerät verbaut wurde)

wpisałem 0 i dalej ma te same informacje

http://justpic.net/show/14533

http://justpic.net/show/21719

http://justpic.net/show/31343

Opublikowano

a jakie masz kodowanie na kanale 62?jak byś od obecnego kodowania odjął 8 próbowałeś?

Opublikowano
  • Autor

Teraz mam 0 z dalej to samo

Opublikowano

A probowales tu :)

STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

0xxx?xx: Telefon/Telematik

1 - kein Telefon (Speisespannung für Mikrofon aktiv)

2 - Handyvorbereitung (Temic - Speisesp. Mikrofon inaktiv)

3 - Handyvorbereitung (Fremdanbieter - Speisesp. Mikrofon inaktiv)

4 - Handyvorbereitung (Nokia - Speisesp. Mikrofon inaktiv)

5 - Telematik Europa (Speisespannung Mikrofon inaktiv)

6 - Telematik US (Speisespannung Mikrofon inaktiv)

7 - Handyvorbereitung eigendiagnosefähig mit Komfortbedienung

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wie ktoś jak wyłączyć te informacje które podałem w 1 poście bo mi już sie pomysły skończyły morze ktoś mi pomorze

Opublikowano

Wie ktoś jak wyłączyć te informacje które podałem w 1 poście bo mi już sie pomysły skończyły morze ktoś mi pomorze

Widze ze z Podkarpackiego jestes zajedz na Spota to powalczymy :wink4:

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam możecie pomuc dalej mam ten problem jak wyłączyć telematik

Opublikowano
  • Autor

kkl usb

Opublikowano
  • Autor

nie wiem czy bede ale sie postaram, a jakim kabel powinien być czy ten jest dobry powiec mi gdzie trzeba przekodować

z góry dziekuje

Opublikowano
  • Autor

A możesz mi podać gdzie to można przekodować [br]Dopisany: 24 Listopad 2011, 17:49_________________________________________________odświeżam

Opublikowano

Masz tutaj w tym temacie wszystkie mozliwe kodowania dla TELEMATIKA :) ......Innych nie ma

Opublikowano
  • Autor

Prosze mi napisać jak mam wyłączyć te informacje na fisie przy każdym odpaleniu pojawia sie i trzeba wciskać ok [br]Dopisany: 30 Listopad 2011, 14:04_________________________________________________Witam znalazłem takie coś

17 kanale 62

00001 - Kombiinstrument und Radio

00002 - Kombiinstrument, Telefon (Festeinbau) und Multifunktionslenkrad

00003 - Kombiinstrument, Radio, Telefon (Festeinbau) und Multifunktionslenkrad

00004 - Kombiinstrument und Navigation (Low)

00005 - Kombiinstrument und Navigation (RNS)

00006 - Kombiinstrument, Navigation (Low), Telefon (Festeinbau) und Multifunktonslenkrad

00007 - Kombiinstrument, Radio, Navigation (Low/RNS), Telefon (Festeinbau) und Multifunktionsl.

00008 - Kombiinstrument und Telematik

00009 - Kombiinstrument, Radio und Telematik

00010 - Kombiinstrument, Telematik und Multifunktonslenkrad

00011 - Kombiinstrument, Radio, Telematik und Multifunktonslenkrad

00012 - Kombiinstrument, Navigation (Low), Telematik

00013 - Kombiinstrument, Navigation (RNS), Telematik

00014 - Kombiinstrument, Navigation (Low), Telematik und Multifunktonslenkrad

00015 - Kombiinstrument, Navigation (RNS), Telematik und Multifunktonslenkrad

Opublikowano

Tu masz kodowanie w liczniku 17

-> Kanal 62 (Verbauliste Datenbus-Display)

+01 - Radio (Mehrausstattung)

+02 - Telefon (Mehrausstattung)

+04 - Navigation (Mehrausstattung)

+08 - Telematik (Mehrausstattung)

+16 - Kombiinstrument (nur codiert falls ein 2. Gerät verbaut wurde)

Jaką masz wartosc wpisana ? Odejmujesz -08 i ma zniknąć z licznika :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.