Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] bio100 tzw.ekologiczne paliwo


RafGar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Drodzy koledzy sami widzicie co się dzieje na stacjach paliwowych, cenny paliw szaleją. Wpadłem na pomysł (nie wiem czy genialny) zaczęcia tankowania biopaliwa. Jeszcze nie zatankowałem ale w niedziele jadę do dziewczyny do wawy i tam na pewno są jakieś stacje z tym wynalazkiem. Oczywiście chodzi o stacje bardziej markowe a nie tzw made in Kazik kowalski. Proszę was o poradę czy warto? w internecie jest dużo głosów typu "więcej tego świństwa nie zatankuje" ale i jest sporo osób, którzy oprócz charakterystycznego zapachu i gorszego odpalania auta rano przez wyższą temp spalania tego paliwa nie zauważyli więcej skutków ubocznych. Bardzo zależny mi na opiniach ludzi, którzy tankowali już takie paliwo do audioli mniej więcej podobnej charakterystyce silnikowej jak moja (aut bez filtra cząsteczek stałych lecz już na pompo wtryskach bo jak wiadomo stare 1z wszystko przepalą ;) oczywiście bez obrazy dla użytkowników bo silniczki genialne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do AFNa lałem wszystko razem z tym biopaliwem. Waliło z rury frytami :kox: Znam dwie osoby które tankują ten bioester i jeden już dawno na tym 50tyś. zrobił i śmiga dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"o masz afna czy zeciora możesz jeździć na wszystkim" :gwizdanie:

To nie do końca prawda.

Można jeździć, ale do czasu. Pompa w końcu się zemści :gwizdanie:

A to kosztuje, chyba, że ktoś nie zwraca uwagi, że mu paliwo ucieka bokiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema co się krzywić na bio tylko należy wziąć pod uwagę jak to paliwo zostało zrobione. Niestety na stacjach nie dbają zbytnio o jakość paliw

Nie ważne jak zostało zrobione i jakiej jest jakości i tak prędzej czy później razem z paliwem popłyną uszczelki :gwizdanie:

I pięć stów w plecy :wink4: Taka to oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu jak każdy wie ropa nie jest złożem odnawialnym i nie ma co liczyć ze cenny zaczną spadać, nie zdziwił bym się jak by za np 2 lata cena dobiła do 6 zł. Trzeba myśleć nad jakaś alternatywą, a jeśli chodzi o mnie wole jeździć na biodieslu niż śmigać jakaś hybrydą lub co gorsza elektrycznym czymś ( może i tanie, ekologiczne ale jakoś mi nie podchodzi) Dziwi mnie tylko, dlaczego samochody od 2004 roku kompletnie są nieprzystosowane do jeżdżenia na bio, moim zdaniem powinno być odwrotnie.

Chciał bym żeby wypowiedziała się osoba jeżdżąca na tym wymyśle o podobnej specyfikacji silnika do mojego i powiedziała mi czy mam się czego bać czy wręcz odwrotnie, oczywiście spostrzeżenia innych użytkowników również mile widziane tylko prosił bym o wypowiadanie się osób, które przynajmniej np. mają sąsiada, który na tym śmiga a nie że słyszeliśmy że koledze kolegi babci dziadka z 4 pokolenia padł pompo wtryskiwacz po wlaniu 10 l biodiesla :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat mam trochę wspólnego z paliwami bio. Zawodowo na co dzień jeżdżę Dafem XF i Manem TGA i laliśmy przez jakiś czas do nich bio. Auto traciło na mocy, kiepsko paliło i ogólnie nie miało mocy ciągnąć zestaw. Powróciliśmy więc do normalnego paliwa i wszystko wróciło do normy. Także ja osobiście nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bio nie znam się na tym .Natomiast pompki i tak często niedomagają szczególnie że większość z nich zbliża się do przebiegu 3xxkm czasami znacznie go przekracza.Poza tym nie wymieniany olej na czas chip itp. ja bym nie ryzykował napewno chyba że cena paliwa skoczy na 10zł za litr :kox: . Tak przy okazji to w tym roku ma kosztować już 6zł litr :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...