Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak odczytać informację o przeglądach


shelby

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się doszukać więc zadaje pytanie: jak odczytać ile km/czasu zostało do kolejnych przeglądów za pomocą vaga w B5 po I lifcie?

Zaglądałem do Instruments->Adaptation ale na kanałach 5,6,7,8 mam standardowe wartości np 10 (10 000 do wymiany oleju) czy 36 (360 dni). [br]Dopisany: 01 Kwiecień 2011, 08:34_________________________________________________No Panie i Panowie czyżby nikt nie wiedział?

[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2011, 12:53_________________________________________________Podbijam temat jeszcze raz bo mnie to bardzo ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak prawidłowo podczas przeglądów i wymian olejów był zerowany licznik to poczekaj aż wyświetli się napis i tyle, zrobisz co trzeba i będzie spoko, albo wejdź w dany blok który cię interesuje i zobacz jaka jest cyfra, dla danego bloku liczbowa wartość oznacza co innego, np.36 to 360dni wiec jak masz 10 to 100 dni do wymiany lub przeglądu, ale ja bym tym się nie sugerował, jak auto dopiero co kupione w ciemno wymień olej, filtry, rozrząd i zanotuj sobie datę i stan licznika i tym się sugeruj na przyszłość

olej co 10tys, max 12tys

filtr powietrza, oleju i kabinowy(zwykły za 23zł) co 10tys po części zależy w jakich warunkach się jeździ, czasem po 15tys filtr powietrza jest spoko a czasem po 10 już czarny, wilgoć jak często auto stoi na trawie przyspiesza starzenie się filtra powietrza, przynajmniej ja to u siebie zauważyłem

filtr kabinowy z węglem max 30tys

filtr paliwa co 15-20tys, max 30tys ale to zależy gdzie tankujesz, co 10tys niektórzy wymieniają, sobie sam sprawdź rozcinając filtr, sam zobaczysz ile się zebrało szlamu, wody itp. po iluś tam km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za zainteresowanie tematem. Auto kupiłem już jakiś czas temu (1 rok) i wszystkie rzeczy o których piszesz wymieniłem już dawno ( niektóre dwukrotnie). Moje pytanie dotyczyło trochę "sztuki dla sztuki" ale miało również podłoże wymierne. Wymieniałem licznik jakieś pół roku temu i chciałem zczytać ze starego te wartości i wprowadzić do nowego.

Jeśli chodzi o odpowiednie kanały w grupie instruments, to tak jak pisałem wcześniej, u mnie tego nie odlicza, tzn cały czas mam wartość standardową np 10 lub 36 itd zależnie od kanału. Czy ktoś mógłby to sprawdzić jak to wygląda w innych licznikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...