Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Silnik dziwnie pracuje na wolnych obrotach.


BIZON11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem tu nowy a to mój pierwszy post dlatego proszę o zrozumienie.Dotyczy on mianowicie pracy silnika na wolnych obrotach.Ostatnio na wolnych obrotach usłyszałem dziwny odgłos pod maską,mianowicie chodzi wiadomo jak to diesel (kleklekle) no klekocze i co jakiś czas takie głuche( pom,pom) ,co pewien czas i jest to nawet odczuwalne w kabinie takie lekkie szarpnięcia.Dodam że silnik nie dymi nawet rano po odpaleniu jak jest zimny i ciągnie bez problemów na każdym biegu.Czy to norma a jeśli nie to co to może być.A takiego objawu na forum nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nawet tego nie da się usłyszeć jak nagrałem.A zauważyłem że jednocześnie przy tym delikatnie szarpnie silnikiem jak podniosłem machę.

[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2011, 06:18_________________________________________________To mój pierwszy diesel w życiu,i zbytnio pojęcia nie mam o tych silnikach.A podobne objawy do tych to mialem w silniku benzynowym.A tam to wtedy zapłon był do regulacji.[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2011, 06:28_________________________________________________Byłem dziś w warsztacie gdzie robią silniki diesla z grupy VW -Audi. Jak powiedziałem gościowi o co chodzi to zaraz skumał o co biega.Ja mówię mu tak jak napisałem w poście a on mówi,że to już przerabiał kilkanaście razy.Powiedział że to uszczelki pod pompowtryskami i to słychać jakby wypadające zapłony( ale to diesel i a tu zapłonu nie ma iskrowego)tylko takie wrażenie słuchowe.Koszt części + robocizna jakieś 700-750 zeta.Może ktoś przerabiał taki przypadek??????????? :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...