Jump to content

[B5 AJM] Silnik dziwnie pracuje na wolnych obrotach.


BIZON11
 Share

Recommended Posts

Witam.Jestem tu nowy a to mój pierwszy post dlatego proszę o zrozumienie.Dotyczy on mianowicie pracy silnika na wolnych obrotach.Ostatnio na wolnych obrotach usłyszałem dziwny odgłos pod maską,mianowicie chodzi wiadomo jak to diesel (kleklekle) no klekocze i co jakiś czas takie głuche( pom,pom) ,co pewien czas i jest to nawet odczuwalne w kabinie takie lekkie szarpnięcia.Dodam że silnik nie dymi nawet rano po odpaleniu jak jest zimny i ciągnie bez problemów na każdym biegu.Czy to norma a jeśli nie to co to może być.A takiego objawu na forum nie znalazłem.

Link to comment
Share on other sites

Pom, pom, a to dziwne :mysli:

:> Wstaw chociaż filmik lub dzwiek, bo tak to sie raczej nie da :decayed:

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to, że nawet tego nie da się usłyszeć jak nagrałem.A zauważyłem że jednocześnie przy tym delikatnie szarpnie silnikiem jak podniosłem machę.

[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2011, 06:18_________________________________________________To mój pierwszy diesel w życiu,i zbytnio pojęcia nie mam o tych silnikach.A podobne objawy do tych to mialem w silniku benzynowym.A tam to wtedy zapłon był do regulacji.[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2011, 06:28_________________________________________________Byłem dziś w warsztacie gdzie robią silniki diesla z grupy VW -Audi. Jak powiedziałem gościowi o co chodzi to zaraz skumał o co biega.Ja mówię mu tak jak napisałem w poście a on mówi,że to już przerabiał kilkanaście razy.Powiedział że to uszczelki pod pompowtryskami i to słychać jakby wypadające zapłony( ale to diesel i a tu zapłonu nie ma iskrowego)tylko takie wrażenie słuchowe.Koszt części + robocizna jakieś 700-750 zeta.Może ktoś przerabiał taki przypadek??????????? :shocked:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...