Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejstracja auta


audia4s4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam miałem tzw duży i jak mi wszyscy mówili, to nie wspomnieli ani słowem o małym, lecz zawsze padała nazwa "duży".

Kiedyś wysyłałem mojemu znajomemu co musi załatwić, wkleję też Tobie:

Co do kosztow to przedstawiaja sie one tak:

-cena auta, jednak z ceny zawsze mozesz cos urwac...

-dojazd, przyjazd na dwa auta (to jakby koszt paliwa w trzy strony, tam i dwa razy z powrotem)

-rejestracja "z paskiem" plus ubezpieczenie (odpowiednik naszego OC) to 100 ojro w jakims tam urzedzie niemieckim

-w PL tlumaczenie Briefu u tlumacza przysieglego 70-90 PLN

- podatek od auta dla US w wysokosci okolo 10% od wartosci auta na umowie kupna sprzedazy gdy fura ma pojemnosc do 2.0 L oraz 13,6% (cos ponad 13) gdy auto ma wiecej niz 2.0 pojemnosci. Dlatego warto zanizyc cene na umowie kupna sprzedazy.... ale nie tak radykalnie na 100 ojro, bo moga sie przyczepic...

-podatek na drzewa i lasy pieknej polskiej krainy (tzw ekologiczny), jesli auto bedzie po raz pierwszy rej w PL to 500 PLN

-przeglad techniczny, obowiazkowy, wszedzie koszt taki sam bo ustalony odgornie (nie pamietam czy 70 czy 140 PLN, czy 90?) zadzwon do pierwszego lepszego mechanika, powie Ci

-tablice rejestracyjne 140 PLN (chyba tyle) albo 1 kilo, gdy chcesz miec np D1 IMIĘ :)

-obowiazkowe OC na rok, to chyba wyceniaja u ubezpieczyciela, dochodza znizki i inne takie, musisz zrobic indywidualnie u Twojego ubezpieczyciela

Nie ma juz czegos takiego jak akcyza, czy clo. Jedyne podatki to ten ekologiczny oraz Urzad Skarbowy. W US sa kolesie, co za 50 dych robia wszystko jakos poza kolejnoscia, nie musisz czekac, czy jak... ale masz to jakby od razu zrobione... to wkoncu Polska... tak zachodze w glowe czy cos jeszcze...

trzeba zalatwic Urzad Celny i to do 5 dni od momentu przekroczenia auta przez granice. Po 5 dniach sa cholerne karny o czym nikt nie wie.

Trzeba najpierw pojechac tam po dokumenty (arkusze) aby je wypelnic i kolejnosc jest taka:

Najpierw Przeglad

Tlumaczenie

OC

(w/w sa potrzebne wszedzie co lezy pod kreska)

__________________________________

Potem Urzad Celny (u nich musisz miec juz przeglad)

Potem Urzad Skarbowy

Rejestracja Auta[br]Dopisany: 24 Grudzień 2007, 13:47 _________________________________________________Poszukaj na polskim rynku wtórnym, ci co się na tym znają mówią, iż A4 obecnie można się rzucać, po korzystnej cenie. Aha. Bądź wybredny. Powiedz sobie że auto ma mieć minimum klimę - ceny są te same, a korzyść posiadania jej lub brak, nieoceniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam miałem tzw duży i jak mi wszyscy mówili, to nie wspomnieli ani słowem o małym, lecz zawsze padała nazwa "duży".

A ja znając język polski sądzę, że właśnie o to. Nie czytałeś uważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi, mi chodzi o to ze nie ma duzego briefu a jest tylko mały brief i czy zarestruja mi to auto

raczej nie , nie masz breefu niejesteś właścicielem auta według niemieckiego prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą zadzwoń do Urzędu Komunikacji czy jak się on tam nazywa, panie co tam pracują naprawdę dużo wiedzą. Jeszcze mają 5 min pracy, o ile dziś jest czynne. Powodzenia Bracie, kolejki są naprawdę duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia audi W niemczech i jest tylko Mały brief nie ma dużego, czy zarejstruje takie auto na ten brief?

Nie zarejestrujesz tego auta w polsce jak nie masz duzego brifu,w niemczech brak duzego brifu moze oznaczac ze auto jest zastawione pod cos i do czsu spłaty auto ma innego własciciela(przykład bardzo czesty).

Wiec nie polecam wchodzic w takie cos.

trzeba zalatwic Urzad Celny i to do 5 dni od momentu przekroczenia auta przez granice. Po 5 dniach sa cholerne karny o czym nikt nie wie.

Nie jest tak tragicznie jak kolega pisze(tylko tak strasza),ale lepiej załatwic to w 5dniach.Ja kiedys przyprowadziłem auto i akcyze zapłaciłem po 3 miesiacach.kara aż 150zł :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty za bzdury wypisujesz???

Co do kosztow to przedstawiaja sie one tak:

-cena auta, jednak z ceny zawsze mozesz cos urwac...

-dojazd, przyjazd na dwa auta (to jakby koszt paliwa w trzy strony, tam i dwa razy z powrotem)

-rejestracja "z paskiem" plus ubezpieczenie (odpowiednik naszego OC) to 100 ojro w jakims tam urzedzie niemieckim

-w PL tlumaczenie Briefu u tlumacza przysieglego 70-90 PLN

- podatek od auta dla US w wysokosci okolo 10% od wartosci auta na umowie kupna sprzedazy gdy fura ma pojemnosc do 2.0 L oraz 13,6% (cos ponad 13) gdy auto ma wiecej niz 2.0 pojemnosci. Dlatego warto zanizyc cene na umowie kupna sprzedazy.... ale nie tak radykalnie na 100 ojro, bo moga sie przyczepic...

-podatek na drzewa i lasy pieknej polskiej krainy (tzw ekologiczny), jesli auto bedzie po raz pierwszy rej w PL to 500 PLN

-przeglad techniczny, obowiazkowy, wszedzie koszt taki sam bo ustalony odgornie (nie pamietam czy 70 czy 140 PLN, czy 90?)kiedy to było zadzwon do pierwszego lepszego mechanika, powie Ci

-tablice rejestracyjne 140 PLN (chyba tyle)chyba troche wiecej albo 1 kilo, gdy chcesz miec np D1 IMIĘ :)

-obowiazkowe OC na rok, to chyba wyceniaja u ubezpieczyciela, dochodza znizki i inne takie, musisz zrobic indywidualnie u Twojego ubezpieczyciela

Nie ma juz czegos takiego jak akcyza, czy clo. Jedyne podatki to ten ekologiczny oraz Urzad Skarbowy. W US sa kolesie, co za 50 dych robia wszystko jakos poza kolejnoscia, nie musisz czekac, czy jak... ale masz to jakby od razu zrobione... to wkoncu Polska... tak zachodze w glowe czy cos jeszcze...

trzeba zalatwic Urzad Celny i to do 5 dni od momentu przekroczenia auta przez granice. Po 5 dniach sa cholerne karny o czym nikt nie wie.

Trzeba najpierw pojechac tam po dokumenty (arkusze) aby je wypelnic i kolejnosc jest taka:

Najpierw Przeglad

Tlumaczenie

OC

[/quote author=freon link=topic=22260.msg260978#msg260978 date=1198500536]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą zadzwoń do Urzędu Komunikacji czy jak się on tam nazywa, panie co tam pracują naprawdę dużo wiedzą. Jeszcze mają 5 min pracy, o ile dziś jest czynne. Powodzenia Bracie, kolejki są naprawdę duże.

freon ja wiem jak sie rejstruje auto,ja to chcialem kupic do siebie bo dobra cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chcesz kupić autko. Pomyślałem ot tak, że wkleję Ci coś co może pomóc niekoniecznie uważając że tego nie wiesz. Wiem, że są tam jakieś błędy, robiłem to z pamięci, zawodnej. To swego rodzaju szkic i 'bzdury'. Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 25 grudnia zmieniają się przepisy, że muszą być 2 dokumenty potwierdzające "tożsamość" samochodu czyli wychodzi że mały (dowód rejestracyjny w niemczech) i duży brif (ta zielono biała kartka z danymi auta).

Chcą przez to zahamować napływ rozbitych lub uszkodzonych aut którym w Unii zabiera sie jeden dokument i nie można takiego auta zarejestrować. U nas polacy je przywozili i rejestrowali jak bezwypadkowe, a jeśli nie mogą jeździć w Unii tzn. że u nas też nie mogą.

Zobacz ten mój post, myślałem że zmienia się sposób naliczania akcyzy, a tu wychodzi że tylko ilość dokumentów:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,22168.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...