Jump to content

[B5 ADP] Przerywa przy dodawaniu gazu


Guest marek_kurzatek@interia.pl
 Share

Recommended Posts

Witam. Poradźcie mi co mam zrobić. Problem jest następujący: po ruszeniu samochodem podczas dodawania gazu zaczyna delikatnie szarpać. Szarpanie jest tym większe im więcej gazu dodaję, a także szarpie tym gorzej im jest bardziej wilgotno na zewnątrz. Po rozgrzaniu silnika szarpanie prawie ustaje, tzn da się normalnie jechać ale czasami przy dodawaniu gazy potrafi delikatnie szarpnąć. Samochód jest na gaz jednak objawy są identyczne na benzynie i gazie. Byłem dzisiaj u diagnosty jednak komputer nie wykazał żadnych błędów. Moim zdaniem objawy są typowe jak dla przewodów wysokiego napięcia ale również przyczyn może być wiele innych. Doradźcie gdzie mam szukać przyczyny.

Marek

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli dawno nie były wymieniane, to co Cię powstrzymuje od tego aby je wymienić? Mi kiedyś w kadecie :naughty: po pół roku felerne przewody padły. No i oczywiście podczas szukania przyczyny szarpania były wykluczane :kwasny:.

Link to comment
Share on other sites

to sprawdz przewody czy mają przejście jak tak to je wymień i wtedy daj znać czy przyczyna ustała

Link to comment
Share on other sites

Kolego ja miałem podobne objawy, przyczyną były zasyfione wtryskiwacze. Jak popada deszcz to miałem nawet problem z rozruchem, a kiedy już odpaliłem to auto całe drżało, silnik nierówno chodził, nie wkręcał się na obroty, przerywał,szarpał. Po zabiegu czyszczenia auto nie do poznania. Oczywiście, świece, przewody, kopułka i palec były wymienione przed czyszczeniem, co nie wyeliminowało problemu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...