Jump to content

[B6 AWX] Paląca się kontrolka klocków, a sterownik ABS

Giede
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mamm taki problem, w sierpniu w zeszłym roku podczas hamowania wpadłem w dziurę i zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka zużytych okładzin (O), od tamtego czasu przelatałem jakieś 10 000 km klocki jeszcze grube, a kontrolka w tym czasie gasła czasami na dzień, a czasami potrafiła się nie palić nawet tydzień po czym znowu się zapalała. Aktualnie się wciąż świeci :wallbash: . Przetrząsnąłem chyba całe forum i nasunął mi się jeden wniosek, mianowicie sterownik ABS. Skoro czasami mi gasła ta kontrolka to mam nadzieję, iż mam jakąś kostkę luźną, albo jakiś kabelek przetarty.

Czytałem jeszcze o czujniku ABS, ale skoro ani kontrolka od ABS mi się nie świeci i ABS działa to chyba ten sterownik jest winny mojej irytacji :kox:

Może mnie ktoś z Was oświecić gdzie powinienem szukać tego ustrojstwa tzn. sterownika ABS. Chyba ,że macie inne propozycje.

Za wszelkie info dzięki.

Mam to samo i też się "bujam" :wallbash: z tym tematem. Tarcze i klocki wymienione nie cały rok temu i nie wiem co za diabeł. :evil: Jeżeli ktoś miał taką sytuację to proszę o jakiś pomysł co z tym fantem zrobić. Dzięki.

Niestety nie mam dostępu do vaga :kwasny:

może po prostu przetarł się kabelek który idzie do klocka? Czujnik zużycia polega na tym, że w klocku jest przewód, który przecierając się otwiera obwód. Jeżeli klocek jest ok, to przerwy należy szukać dalej. W pierwszej kolejności wtyczka przy klocku, może styki są zaśniedziałe

Jeżeli klocek jest ok, to przerwy należy szukać dalej. W pierwszej kolejności wtyczka przy klocku, może styki są zaśniedziałe

Dokładnie od tego bym zaczął , jeżeli klocki są :good:

Jezeli zaswiecila sie kontrolka na FISIE (O) z przerywanymi kreskami to znaczy ze informuje nas o zmianie klockow . Mozna jeszcze pojdzic smialo te pare tys. km kontrolujac stan klockow zwlaszcza od wewnetrznej strony :wink4: