Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Padł centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Padł mi dzisiaj centralny zamek a mianowicie prawdopodobnie pompka. Wszystko się zaczęło od tego, że podczas zamykania zamka przestała się zamykać klapa bagażnika. Wszystkie inne drzwi się zamykały a klapa bagażnika nie :kwasny: Przyjechałem pod dom ściągnąłem maskownice klapy zacząłem patrzeć o co c'mon. Wszystkie wtyczki w normie, bo w Avancie klapa nie jest sterowana przez pompkę chyba że coś przegapiłem :embarrassed: Podłączyłem się pod Vag-a i taki błąd mi wywaliło:

Control Module Part Number: 8D0 862 257 C

Component and/or Version: ZV-Pumpe D12

Software Coding: 00037

Work Shop Code: WSC 06325

1 Fault Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

Dodam, że ten błąd raz na jakiś czas mi się pojawiał ale wszystko działało jak trzeba. Skasowałem go i zacząłem dalej patrzeć co się dzieje z tą klapą. Zamykając i otwierając auto nagle zauważyłem że nagle reszta drzwi przestała się otwierać i zamykać :wallbash: ale za to klapa bagażnika jak się zatrzaśnie to już się nie otwiera :decayed: czyli coś naprawiłem :tongue4: ale coś innego się zrypało :thumbdown:

Dobrałem się do pompki wyglądało na to że wszystko jest ok bo słychać jak chodzi ściągnąłem przewody od powietrza i ku mojemu zdziwieniu nie czuć żadnego powietrza żeby coś dmuchało albo zasysało :angry: Żeby było ciekawie po jakimś czasie całkowicie pompka przestała wydawać jakiekolwiek dźwięki i teraz jest tak że raz słychać jak chodzi a raz nie chodzi w cale zarówno jak wciskam na pilocie i na przycisku w środku auta. :kwasny: ale za to bagażnik zamknięty :decayed:

Teraz garść pytań co się mogło zrypać?? pompka czy gdzieś jest przeciek?? Czy każda pompka podpasuje bo moja ma zakończenie na literkę C. Czy może da się ją jakoś zreanimować.

I teraz najważniejsze pytanie jak się dobrać do otwierania klapki wlewu paliwa?? bo jest zamknięty na amen a ja mam już pół baku czyli jakieś 300 km spokoju a potem będzie problem. :wallbash:

Pozdrawiam

Galec

Opublikowano

Witam,

jesli pompka chodzi a nie czuc aby zasysala lub dmuchala to najprawdopodobniej rozsypal sie wirnik. mozna go wstawic z innej pompki lub kupic cos takiego http://allegro.pl/kompresorek-do-audi-a3-a4-pompka-centralnego-zamka-i1539313334.html i wymienic.

co do otworzenia klapki od wlewu paliwa to musisz sie dostac do przewodów od pompki i zassac jeden z nich

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mam podobny problem, nie domyka się tylna klapa, rozwiązałeś może problem?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam wszystkich. Padł mi dzisiaj centralny zamek a mianowicie prawdopodobnie pompka. Wszystko się zaczęło od tego, że podczas zamykania zamka przestała się zamykać klapa bagażnika. Wszystkie inne drzwi się zamykały a klapa bagażnika nie :kwasny: Przyjechałem pod dom ściągnąłem maskownice klapy zacząłem patrzeć o co c'mon. Wszystkie wtyczki w normie, bo w Avancie klapa nie jest sterowana przez pompkę chyba że coś przegapiłem :embarrassed: Podłączyłem się pod Vag-a i taki błąd mi wywaliło:

Control Module Part Number: 8D0 862 257 C

Component and/or Version: ZV-Pumpe D12

Software Coding: 00037

Work Shop Code: WSC 06325

1 Fault Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

Dodam, że ten błąd raz na jakiś czas mi się pojawiał ale wszystko działało jak trzeba. Skasowałem go i zacząłem dalej patrzeć co się dzieje z tą klapą. Zamykając i otwierając auto nagle zauważyłem że nagle reszta drzwi przestała się otwierać i zamykać :wallbash: ale za to klapa bagażnika jak się zatrzaśnie to już się nie otwiera :decayed: czyli coś naprawiłem :tongue4: ale coś innego się zrypało :thumbdown:

Dobrałem się do pompki wyglądało na to że wszystko jest ok bo słychać jak chodzi ściągnąłem przewody od powietrza i ku mojemu zdziwieniu nie czuć żadnego powietrza żeby coś dmuchało albo zasysało :angry: Żeby było ciekawie po jakimś czasie całkowicie pompka przestała wydawać jakiekolwiek dźwięki i teraz jest tak że raz słychać jak chodzi a raz nie chodzi w cale zarówno jak wciskam na pilocie i na przycisku w środku auta. :kwasny: ale za to bagażnik zamknięty :decayed:

Teraz garść pytań co się mogło zrypać?? pompka czy gdzieś jest przeciek?? Czy każda pompka podpasuje bo moja ma zakończenie na literkę C. Czy może da się ją jakoś zreanimować.

I teraz najważniejsze pytanie jak się dobrać do otwierania klapki wlewu paliwa?? bo jest zamknięty na amen a ja mam już pół baku czyli jakieś 300 km spokoju a potem będzie problem. :wallbash:

Pozdrawiam

Galec

Ja bym wyjął kompresorek z tej obudowy i wyczyścił a potem przesmarował wirnik jakimś smarem i złożył wszystko do kupy i ma działać bo to tylko ta pompka (kompresorek) jest zabrudzony.

Powodzenia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.