Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zestaw grający do Avanta - co polecacie?


arris_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, :hi:

chciałbym w niedługim czasie wstawić sobie RNS-E, a potem wymienić głośniki na coś lepszego (mam klocki Nokii na Harmanie czyli standard). Chciałbym aby lepiej zagrało, bo głośniki coś już niezbyt czysto grają (pewnie poprzedni właściciel napastował je gdyż pod tylnym siedzeniem mam kable pod wzmacniacz). Niektórzy z was polecają BOSE a inni mówią, że to chłam. A teraz konkrety:

*Jednostka sterująca - RNS-E,

*Montaż ma być dyskretny, a bagażnik w pełni funkcjonalny,

*Budżet 3.000 zł max 4. 000

*Audio ma czysto i dużo głośniej grać niż ori.

Chcę za tę kwotę mieć w aucie miły zestawik dla ucha, polecajcie mi jakieś konkretne modele głośników, oraz jakieś odnośniki typu "ABC Car Audio", bo w temacie jestem niestety zielony :wallbash:.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przodzik polecam 16cm RAINBOW SAX oczywiście pod wzmacniaczem (ja mam to pod Groun Zero GZIA 2125 HPX) drzwi oczywiscie wytłumione grają rewelacyjnie. co do suba to też musi być wzmak a sub wcale nie będzie mały żeby fajnie zagrał, natomiast w razie potrzeby suba odpinasz i wyciągasz a 2 wzmaki na tylnym oparciu to nie problem wzmaki też można upchnąć pod fotele ale jakoś tego nie polecam. ale SAX na przody polecam porównywałem je TEMPO 6, u-dimension seria Jr i SAX wypadły najlepiej. tak że polecam[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2011, 11:15_________________________________________________z tyłu mam suba GZ 12XDAL 30cm pod wzmakiem GZ 2255x w mostku (skrzynia br czyli z wylotem) polecam zestawik z kablami robotą dobrymi OFC miedź oczywiście.

głośniki przód 600zł

wyciszenie drzwi 600zł

wzmak na przód 300zł

subwoofer 600 zł (sam głośnik)

skrzynia br 170zł

wzmak na tył 700zł

kondensator 150zł

rozdzielacz napięcia 30zł

kable ok 300zł

takie mniej więcej koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie polecasz pchania wzmaka pod tylnie siedzenie. Poprzedni własciciel tam go właśnie chował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie polecasz pchania wzmaka pod tylnie siedzenie. Poprzedni własciciel tam go właśnie chował.

wymacniacz nie bd mial za dobrego chlodzenia pod fotelem . a przy takim audio jak polecil ci kolega to lepiej unikac takich przypadkow :hi: :hi:

Gdzie chować wzmacniacz aby nie zmniejszyć przestrzeni ładunkowej w moim Avancie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dobre granie musisz pójść w następującym kierunku:

*zestaw odseparowany przód

*wygłuszenie drzwi

*wzmacniacz na przedni zestaw

*subwoofer

*wzmacniacz do suba

*okablowanie

Napisz jakiej słuchasz muzyki, czego oczekujesz od zestawu. Kwota którą podałeś jest na sam sprzęt czy na sprzęt + montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem o 4. 000 zł z montażem max. Nie chcę nie tym wygrywać zawodów car audio, tylko mieć miły dla ucha i dyskretny zestawik. A w tylne drzwi coś polecacie wstawiać czy wystarczy przód?[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2011, 10:36_________________________________________________Najczęściej słucham: Armina Van Buurena, Cosmic Gate, Netsky, Dennisa de Laat, czy Marcusa Schossowa czyli w wielkim skrócie trance. Dużo jeżdżę, jestem osobą dość pedantyczną dlatego na pierwszym miejscu stawiam na jakość.[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2011, 10:43_________________________________________________Witam :hi:,

Podoba mi się design skrzynek Rockforda, pytanie natomiast do was jak to gra? Przykładowy model:

http://allegro.pl/rockford-fosgate-punch-p2d412-compact-mdf-i1555830700.html

A tu jest chyba skrzynia którą proponował mi wcześniej kolega:

http://allegro.pl/subwoofer-groun-zero-450wat-super-jakosc-i-moc-i1539350634.html,

może ktoś polecić coś lepszego?

Pozdro.

Up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli słuchasz tego typu muzyki i zależy ci jednocześnie na dobrym jej odwzorowaniu bez zbędnych zniekształceń i dobrej dynamice to potrzebujesz też szybkiej i koniecznie zamkniętej skrzyni oraz szybkiego suba. Najlepszym wyborem wg. mnie jest Jl Audio. Pojemność: 25 -30l spokojnie wystarczy.

System: przód + tweetery, wzmacniacz 4-kanały oraz subwofer to najlepszy i najbardziej korzystny zestaw w tym przedziale cenowym. Do tego dochodzi oczywiście wytłumienie przednich drzwi (ja preferuje tylko dynamat extreme).

Jeśli chodzi o sprzęt typu: Rockford, JBL, Magnat... to wole się nie wypowiadać w tym temacie. Pozdrawiam

PS: Możesz kupić nawet najlepsze głośniki i wzmacniacz ale Pamiętaj twój zestaw zagra tak dobrze jak dobre jest jego najsłabsze ogniwo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby mieć dobry bas i nie zmniejszać objętości bagażnika, proponuję subwoofer w podłogę ( wersja do obudowy zamkniętej, ) i wzmacniacz upakować w boczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie chować wzmacniacz aby nie zmniejszyć przestrzeni ładunkowej w moim Avancie?

producent Twojego auta (jak i moje exeo oddziedziczylo to durnoztwo po B6->B7) zadbal o to by ten avant nie byl przypadkiem za pakowny... ma kupe przestrzeni wolnej w bagazniku niezagospodarowanej - ja wcisnalem wzmacniacz po prostu pod ta skladana podloge*), mozna sprobowac moze nad kolem zapasowym (wiecej miejsca w tym miejscu pod podloga skladana), w boczku od strony kierowcy jest tez miejsca duzo...

Pozdrawiam,

Przemek

*) wysokosc wzmacniacza nie moze byc za duza, ja slucham sredniomocno i po 5h ciaglego sluchania nie zauwazylem by to sie jakos grzalo ale podloga lezy na wzmacniaczu praktycznie (warto "cienki" wzmacniacz + dystans zrobic)

Pod fotelem tez pewnie bedzie ok jak zmiescisz i nie bedziesz czul wzmacniacza pod tylkiem (w instrukcji montazu mojego wzmacniacza tam tez wskazuja jako potencjalne miejsce montazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...