Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Wyciek oleju napędowego, foto


wooojtus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu miałem wrażenie, że przechodząc obok swojego auta czuję zapach oleju napędowego. Potem doszedł jeszcze charakterystyczny zapach ON przez kratki wlotu powietrza we wnętrzu auta. Co prawda nie zauważyłem wielkich różnic w spalaniu, ale jasne było dla mnie, że gdzieś w układzie jest nieszczelość. Udało mi sie zlokalizować wyciek, zaznaczyłem na zdjęciach miejsce wycieku i gromadzenia sie ON czerwonymi strzałkami. Proszę o info czy to cieknący wtrysk, który trzeba bezwzględnie wymienić czy też może wystarczy uszczelnić albo dokręcić, a może to inne źródło wycieku? dodam, że moim zdaniem wyciek mam miejsce na samym dole, chyba w okolicach świecy żarowej...

http://img847.imageshack.us/img847/9365/zdj281cie00451.jpg

http://img847.imageshack.us/img847/9915/zdj281cie0047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę, one faktycznie już ze starości nie domagają. Gdzie mogę je dostać? tylko w ASO czy w jakimś Intercarsie znajdę?

Rozumiem, że z wtryskiem powinno być ok, skoro nie odczuwam, żadnych widocznych objawów w pracy silnika i w trakcie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przewód gumowy od powrotu paliwa. Przetruchlał ze starości. W prawie każdym sklepie motoryzacyjnym kupisz ten przewód z metra. Pamiętaj żeby był przeznaczony do paliwa i wzmocniony oplotem, średnica jak dobrze pamiętam to 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...