Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Sam gaśnie na światłach, ciężko odpala na ciepłym silniku.


xelionpt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądałem forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na problem który mam z moją Audi.

Otóż jak odpalę zimny silnik ( wskazówka leży poniżej 60stC) pali od razu i jeździ normalnie, ale kiedy za długo stoję (ok 3-5 minut)na światłach to sam gaśnie i ciężko odpala, a kiedy już odpali to jakby nie dostawał odpowiedniego napięcia bo przerywa jakby miał kiepskie kable i nie ma mocy, zbiera się strasznie wolno.

Silnik to 1.6 AHL 1998r. PB + LPG stag 4 założona rok temu.

Instalacja sprawdzona na wszystkie możliwe strony, to nie ona jest winna bo jeździłem 3 tygodnie na benzynie i dalej to samo( tylko mogę troszkę dłużej stać na światłach ok 5-7minut)

Cewka Beru, kable Bosch, świecę Beru wymienione na nówki i dalej to samo.

ostatnio szukałem po kolei co jest dalej za cewka ( od czego biegnie kabel do cewki) ale kable idą już tylko do komputera( Vag nie widzi błędów. jedynie Lambda system)

Jak ktoś wie może co mogę jeszcze sprawdzić to proszę o sugestie.

Piszę to w tym dziale bo to na pewno nie LPG bo ostatnie 2 tygodnie samochód spędził u instalatora i był sprawdzony( mapy wtrysku, czasy wtrysku, reduktor , itd.) (w/g mechanika to wina elektryki silnika bo niby nie spala wszystkiego w komorze spalania tylkko wali w katalizator ,ale sprawdzenie wszystkiego kosztuje ok 300 - 400 z wymianą) a już wydałem 500 na cewkę, kable i świece.

Może ktoś wie co to jest : http://www.motoneo.pl/k-modul_zaplonowy-AUDI-1998-A4-A4_8D2_B5-14524-116-116.html

Proszę o pomoc jak ktoś ma pomysł

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie były identyczne objawy co u was i nie było błedów wymieniłem sondę lambda i jest ok mechanik odkręcił, zobaczył jak wygląda i powiedział ze to wina sondy lambda nowa boscha i smiga dalej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...