Jump to content

[ALL B6] Pobór prądu z aku

jerry45
 Share

Recommended Posts

witam

Mam problem, otóż po dwutygodniowym postoju wyczerpał mi się do zera akumulator (roczny). Po sprawdzeniu przez elektryka okazało się że jest pobór prądu ok. 1 A. W związku z tym mam pytanie jak sprawdzić co dokładnie pobiera mi tyle prądu na postoju. Nadmienię że auto raz w miesiącu stoi nieużywane przez dwa tygodnie i do tej pory nie było żadnych problemów z aku nawet podczas wysokich mrozów ostatniej zimy. Dysponuję miernikiem tylko nie wiem jak się do tego fachowo zabrać proszę o wszelkie sugestie w temacie ewentualnie pw.

Pozdrawiam

Każdy nowoczesny samochód pobiera prąd, w zależności od wyposażenia wartości są różne,alarm,lokalizator gps,radio,zegar itd.Dwa tygodnie postoju z włączonym alarmem potrafi wyssać aku do zera.Szczególnie łatwo padają aku w pobliżu lotnisk, bardzo duża aktywność nadajników wzbudza pracę modułu centralnego zamka i alarmu(one się nie włączają ale asprawdzają poprawność sygnału)

Tak jak kolega pisał, że 2 tyg postoju może wyczerpać akumlator. Niestety to jest minus nowoczesnych aut gdyz tyle maja elektroniki w sobie, ze jak samochód troche postoi w garazu to akumlator pada.

:hi:

Według mnie pobór prądu 1 A na postoju to zupełnie za dużo

temat był wałkowany ma forum ... :szukaj:.Ewentualnie podłącz Amperomierz szeregowo między akumulatora a - kle me i.

Posprawdzaj pobór radia,alarmu,centralnego..itd coś z pewnością szarpie za dużo prądu ..

Tylko jak masz kod do radia bo z pewnością sie zablokuje i licznik dzienny Ci sie wyzeruje....

Dwa tygodnie postoju z włączonym alarmem potrafi wyssać aku do zera.Szczególnie łatwo padają aku w pobliżu lotnisk

Tu z Kolegami sie nie zgodzę ...

Sam zimą stałem na lotnisku dwa tygodnie i miałem obawy czy zapali czy nie ..tym bardziej ze akumulator już kilka lat ma ...

i jeszcze zimą..(-12*) dochodzi grzanie siec żarowych ...

Efekt....Niunia zapaliła od strzału ,, :) na buzi i do domku...

W dislach są mocne baterie (duzej pojemności ) jak ładowanie jest Ok i akumulator bez wady to nie ma z nimi problemu...

A

wyczerpał mi się do zera akumulator

Takie rozładowanie akumulatora to jest zabójstwo dla niego ..

Pozdrawiam

Tak jak kolega pisał, że 2 tyg postoju może wyczerpać akumlator. Niestety to jest minus nowoczesnych aut gdyz tyle maja elektroniki w sobie, ze jak samochód troche postoi w garazu to akumlator pada.

jak pisałem wcześniej auto cyklicznie jest na parkingu po dwa tygodnie tzn (dwa tygodnie parking i dwa tyg.używania i tak w kółko) i do tej pory nie było żadnych problemów z odpalaniem, także to raczej coś innego.

Tak jak kolega Oliver sugeruje podepnę w szereg miernik i po kolei sprawdzał będę poszczególne obwody