Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wężyk od czujnika ciśnienia w komputerze


szafir1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacznę może od tego, iż dziś razem z elektrykiem wymieniałem centralkę alarmu, podczas tej wymiany wyciągaliśmy komputer.

Po złożeniu wszystko ok, więc wsiadam i jadę do domu, lecz jak tylko dodałem gazu to zapaliła mi się kontrolka oleju, więc z powrotem do znajomego.

Odkręciliśmy pokrywę, i wymontowaliśmy komputer a tam, wtyczki poniżej komputera były zachlapane całe olejem, z tego wężyka ciśnieniowego co wchodzi do komputera.

Po wyczyszczeniu wtyczek i złożeniu (wężyka nie ruszaliśmy przy wyjmowaniu komputera bo było pózno i nie bylo gdzie juz kupic objemek, ale wężyk ten był mokry od oleju) już kontrolka oleju się nie zapala, ale samochód stracił moc, podpieliśmy vaga i okazało się że doładowanie jest mniejsze o 0,2 bara w całym zakresie obrotów.

Teraz pytania:

1. Czy to możliwe aby zapaliła mi się kontrolka oleju od tego że zostały zachlapane wtyczki olejem?

2. Czy ten spadek ciśnienia o 0,2 bara może być spowodowany tym wężykiem wchodzącym do komputera? Jest on wilgotny od oleju więc powietrze jakies na pewno tam ucieka - jak najszybciej ten wężyk wymienię i mam nadzieje że moc wróci ale to dopiero juro jak będę miał objemki nowe do tego wężyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie doladowania ucieka w powietrze a nie do czujnika wiec to normalne ze zecior oslabl. Wymien wezyk, wyczysc czujnik i powinno byc ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie doladowania ucieka w powietrze a nie do czujnika wiec to normalne ze zecior oslabl. Wymien wezyk, wyczysc czujnik i powinno byc ok :good:

W jaki sposób przeczyścić ten czujnik? wystarczy go przedmuchać tylko czy czymś jeszcze go przemyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ten wężyk co idzie do komputera powinien mieć opaskę czy tylko być wsuniętym na trzpień wychodzący z komputera? Wiadomo turbo pompuje ciśnienie do kolektora ssącego więc jeśli nie ma tam opaski to też są jakieś straty no chyba że się mylę. Dajcie jakieś info na ten temat bo nie wiem jak u kolegi ale u mnie nie ma tej opaski tam a na rurce na którą jest nasunięty wężyk opaska jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ten wężyk co idzie do komputera powinien mieć opaskę czy tylko być wsuniętym na trzpień wychodzący z komputera? Wiadomo turbo pompuje ciśnienie do kolektora ssącego więc jeśli nie ma tam opaski to też są jakieś straty no chyba że się mylę. Dajcie jakieś info na ten temat bo nie wiem jak u kolegi ale u mnie nie ma tej opaski tam a na rurce na którą jest nasunięty wężyk opaska jest.

u mnie były opaski,

po wymianie wężyka i założeniu nowych opasek problem minął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ten wężyk co idzie do komputera powinien mieć opaskę czy tylko być wsuniętym na trzpień wychodzący z komputera? Wiadomo turbo pompuje ciśnienie do kolektora ssącego więc jeśli nie ma tam opaski to też są jakieś straty no chyba że się mylę. Dajcie jakieś info na ten temat bo nie wiem jak u kolegi ale u mnie nie ma tej opaski tam a na rurce na którą jest nasunięty wężyk opaska jest.

fabrycznie wyjezdzaly z opaskami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...