Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wycie (buczenie) z przodu auta

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Mam problem z halasem z przodu auta (buczenie, wycie), szczególnie przy wyhamowywaniiu! Auto jest swieżo po wymianie łozysk i klocków (ten sam problem był przed wymianą). Czy ktoś wie co może być przyczyną? Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję

[mod]Czy musisz sie na nas wydzierac?[/mod]

Opublikowano

Skoro łożyska wymienione to może opony. Podnieś auto i zakręć kołem bądź wrzuć bieg i trochę gazu. Może to być coś ze skrzyni albo mechanizmu różnicowego. Jeśli na podniesionym nic nie będzie a podczas jazdy tak to opony.

Opublikowano
  • Autor

w sumie zmienilem kola z 15 na 17 ale to samo bylo na 15, raczej malo prawdopodobne ze to opony( nie na 100%) ale dzieki za rade , to jest dziwne huczenie, wzmaga sie przy hamowaniu( juz tak od 70 km do 0km), przy małych prędkościach nie słychać, obawiam sie ze to moze byc cos ze skrzynią, cztalem ze polecaja sprawdzic poziom oleju w skrzyni. Ja juz przejechalem tym autem 100000 a przebieg teraz to 340000. i nie wymienialem oleju w skrzyni!! Jak nikt nie poradzi to bedzie kosztowna wizyta u mechanika i będzie bolało. Szkoda bo 100000 przejechałem bez awarii!!! :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Opublikowano

w sumie zmienilem kola z 15 na 17 ale to samo bylo na 15, raczej malo prawdopodobne ze to opony( nie na 100%) ale dzieki za rade , to jest dziwne huczenie, wzmaga sie przy hamowaniu( juz tak od 70 km do 0km), przy małych prędkościach nie słychać, obawiam sie ze to moze byc cos ze skrzynią, cztalem ze polecaja sprawdzic poziom oleju w skrzyni. Ja juz przejechalem tym autem 100000 a przebieg teraz to 340000. i nie wymienialem oleju w skrzyni!! Jak nikt nie poradzi to bedzie kosztowna wizyta u mechanika i będzie bolało. Szkoda bo 100000 przejechałem bez awarii!!! :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Tak jak kolega pisał, podnieś auto na podnośniku i zrób "jazdę próbną" na każdym biegu, jak buczenie nie będzie to na bank opony.

Opublikowano

Witam,miałem to samo wymieniem opony na NOWE NIE UŻYWANE i nastała cisza pozdrawiam.

Opublikowano

Podjedź jeszcze na warsztat jeśli będzie huczeć skrzynia. Zlej stary olej, nalej dobrego świeżego i zobaczysz. Ja kiedyś w seicento wymieniłem olej i wlałem taki środek "ceramizer" do skrzyni. Biegi zaczęły wchodzić lekko i nastała cisza. Nie koniecznie będzie to u Ciebie ale sprawdź to :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem olej w skrzyni i jest tyle ile powinno być i jest czyściutki jak ze sklepu!!! Tak wiec posprawdzam jeszcze opony!!

Opublikowano

Sprawdziłem olej w skrzyni i jest tyle ile powinno być i jest czyściutki jak ze sklepu!!! Tak wiec posprawdzam jeszcze opony!!

W celu sprawdzenia czy jest czyściutki to musisz go wypuścić ze skrzyni. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia opadają a z pozycji otworu wlewowego tego nie sprawdzisz. Jak olej nie był wymieniany to nie należny wykluczyć awarii łożysk w skrzyni.

Opublikowano

Witam mam podobny problem, mianowicie jak auto rozpędzę do np. 80 km/h na czwartym biegu i zwolnie pedał gazu auto zaczyna wydawać dziwne dźwięki (stukanie, zgrzytanie, buczenie) dzieje się to na każdym biegu, również jak skręcam na prędkości delikatnie w prawo ( gdy daje gazu odgłosy zanikają). Przegub był wymieniany w tym roku, auto zostało dzisiaj podniesione na kobyłkach, rozpędzone do 100 km/h i osłuchane stetoskopem elektronicznym koło jak i skrzynia. Odgłosy dochodzą od skrzyni biegów i przenoszone są w mniejszym stopniu na koło, olej sprawdzany ale nie wymieniałem.

Teraz rodzi się pytanie co to może byś i jakie postępowanie podjąć.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.