Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] falujace obroty na zimnym


dawid195a

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam, pisałeś przed wymiana, że też falowały? Więc może nie tu jest przyczyna. Jaką elektronikę masz zamontowanądo sterowania dawką gazu? (nazwa jest na sterowniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj gazownika przy jakiej wartość PWA (Pozycja Wyjściowa Atutora) pracuje układ, to wiele mówi o doborze reduktora. Proponuje też wydłużyć czasy pomiędzy krokami dla wolnych obrotów (przeważnie to pomaga) i trzymać się raczej lekko wzbogaconej mieszanki na wolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

zamontowałeś mieszalnik no i masz problemy.

Przy tej instlacji trudno jest wszystko tak wystroić tak żeby wszystko było git. Jeśli auto jedzie na tej instalacji to na twoim miejscu bym się cieszył i nie wzracał uwagi na falujące obroty. Nie doszukuj się jakieś awarii bo tak po prostu może ma być z racji montażu takiej a nie innej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź do niego , ale musisz mieć zimny parownik aby skorygował ustawienia. Zaciśnij węże przy parowniku i zostaw go na biegu jałowym albo się przejedź kawałek koło warsztatu aby wychłodzić parownik , i niech wtedy skoryguje ustawiena. Pewnie parownik nie odparowuje w 100 % lpg gdy jest zimny , miałem do samo w B3 .Wymieniłem parownik na Lovtec'a i pozwoliłem krokowemu więcej się zamknąć , założyłem diodowy wskaźnik sądy lamda AFR w kabinie i jest ok. Na zimnym silnik krokowy powinien mieć możliwość większego zamknięcia się kiedy dostaje sygnał z sądy lamda że mieszanka jest bogata , aby nie dopuścić do zalania silnika gazem. A że gazownik ustawia na gorącym , to tego nie widzi , bo nie występuje ten objaw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...