Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Twardy pedał, słabe hamulce


przemciotorun

Rekomendowane odpowiedzi

witam, sukam na forum ale nic nie moge znalesc.... wymienilem hamulce 1,5 roku temu, zrobilem 17tys kilometrow, 80% to trasa, przod tarcza bosch i klocki trw, tyl caly trw, tyl wyglada tak ze klocki sa juz troche zjechane, na tarczach delikatny rant, przod wyglada jak nowka, przez pierwsze pare miesiecy nawet fajnie to hamowalo ale z biegiem czasu bylo coraz gorzej, teraz jest tak, ze za pierwszym razem wciskajac pedal hamulca do pewnego momentu auto hamuje normalnie a potem coraz slabiej, po przepompowaniu pare razy pedalem, pedal staje sie twardy, i wtedy juz naprawde musze mocno zaprzec sie w fotelu zeby wcisnac hamulec a tego co sie dzieje to chyba nawet nie mozna nazwac hamowaniem, bylem u mechanika, odpowietrzony caly uklad jeszcze raz, sprawdzone podcisnienia/cisnienia wszystko ok, mechanik mial tylko dwie uwagi: pierwsza ze hamulce sa mocno pordzewiale jak by mialy "ze 100 lat" a druda zeby dac im w pi.....e zeby sie dotarly...... co o tym sadzicie, bo mam juz dosyc wywalone kupe kasy i duzo nie brakowalo a bym dzisiaj auto skasowal....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozbierałem kiedyś tłoczki tzn kupiłem zestaw naprawczy i do roboty!! wszystko miałem tak zardzewiałe ze pewnie dużo nie brakowało żeby wyglądało wszystko jak u ciebie...ale po przeczyszczeniu założeniu nowych tarcz i klocków odpukać nie mam z tyłem problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie objawy są wtedy jak tłoczki są pordzewiałe i zacisk nie dociska z odpowiednią siłą klocka do tarczy

też tak miałem , konieczna była wymiana tłoczka plus zestaw naprawczy, teraz jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, sukam na forum ale nic nie moge znalesc.... wymienilem hamulce 1,5 roku temu, zrobilem 17tys kilometrow, 80% to trasa, przod tarcza bosch i klocki trw, tyl caly trw, tyl wyglada tak ze klocki sa juz troche zjechane, na tarczach delikatny rant, przod wyglada jak nowka, przez pierwsze pare miesiecy nawet fajnie to hamowalo ale z biegiem czasu bylo coraz gorzej, teraz jest tak, ze za pierwszym razem wciskajac pedal hamulca do pewnego momentu auto hamuje normalnie a potem coraz slabiej, po przepompowaniu pare razy pedalem, pedal staje sie twardy, i wtedy juz naprawde musze mocno zaprzec sie w fotelu zeby wcisnac hamulec a tego co sie dzieje to chyba nawet nie mozna nazwac hamowaniem, bylem u mechanika, odpowietrzony caly uklad jeszcze raz, sprawdzone podcisnienia/cisnienia wszystko ok, mechanik mial tylko dwie uwagi: pierwsza ze hamulce sa mocno pordzewiale jak by mialy "ze 100 lat" a druda zeby dac im w pi.....e zeby sie dotarly...... co o tym sadzicie, bo mam juz dosyc wywalone kupe kasy i duzo nie brakowalo a bym dzisiaj auto skasowal....

Witam,kolega ma taki sam problem w A6 z 99roku i stwierdził ze to servo padło,ale jeszcze nie zabrał się za wymianę.

Ale skoro masz tłoczki pordzewiałe to zaczął bym od ich wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo pompujesz hamulcem i pedał twardy i prawie wogule nie hamuje :confused4: zostaw zaciski i tłoczki hyba że już trzeba coś robić ja wymieniłem zacisk tył bo nie było ręcznego nowe tarcze i klocki bosch, przeczyściłem pozostałe i zestawy naprawcze do przednich zacisków i dalej to samo. wina raczej w serwie i pompie hamulcowej ja zacząłem szukać używki może problem sie rozwiąże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby to byla pompa to pedal by rosl, a jest twardy wiec cos z zaciskami sie dzieje albo klocki nie maja juz okladzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby to byla pompa to pedal by rosl, a jest twardy wiec cos z zaciskami sie dzieje albo klocki nie maja juz okladzin.

klocki sa jak nowki, tarcze zreszta taz wygladaja bardzo dobrze, dzisiaj zrobie fotki i wstawie, pompa/serwo/itp wszystko sprawdzone i wszystko dziala poprawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz same zaciski pewnie nie odpychaja sie od tarcz

wlasnie zaciski sie ruszaja.... ale moze zaslabo, we wtorek auto idzie do mechanika na remont hamulcow[br]Dopisany: 07 Maj 2011, 11:46_________________________________________________no i hamulce zrobione, caly uklad przejrzany wzdłuż i w szerz i co sie okazalo:

dwa tloczki staly, jeden byl taki sobie, i jeden chodzil oki, ale po naprawie za duzo sie nie poprawilo :confused4: glownym powodem bylo to::

zdjcie0443m.jpg

prawdopodobnie spowodowane zapchanymi odplywami wody i stojaca woda w podszybiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...