czy to normalne ze v6 przy butowaniu ma prawo palic olej ???

Gajzer

Mam problem z olejem tzn pali mi go na 6 tys jakies 0.6 dokladne dane to nie sa ale zaczne to sprawdzac . Mechanik powiedzial ze dla V to normalne ze jak sie butuje to pala olej. Powiedzial ze Vr6 potrafi nawet 4L wypic 10 tys jak pozadnie sie go cisnie :( czy taka jest prawda ?? wileka prosba do uzytkownikow V6 najlepiej 2.6 piszcie ile mniej wiecej dolewacie oleju . Ale raczej dotyczy sie tych co nie zaliczaja sie do oszczednych czyli cisna a jeszzce bylo by najlepiej co jezdza na gazie :) pozdro :) czekam na opinie i uwagi :)

NIczym sie nie martw. Twoj motor wyjatkowo mało olejku spożywa :)

NIczym sie nie martw. Twoj motor wyjatkowo mało olejku spożywa :)

:) Potrafice pocieszyc :)dzieki:)pozdro

ja jezdze raczej spokojnie, butuje autko tylko na cieplym silniku (po kilkunastu km), bardzo rzadko i oleju ubywa baaardzo malo, zrobilem 3000 km i jeszcze nic nie dolewalem (chociaz widac malutki ubytek).

MACHINE - butowanie na zimnym silniku to katorga dla silnika, lepiej rozgrzac olej do odpowiedniej temperatury, czyli odpowiedniej gestosci i wtedy butowac. chyba nie musisz wyjezdzac z domu przy 6000RPM? Twoj silnik na pewno bedzie mial sie lepiej :)

pet3r, a skad wiesz, ze kolegaMACHINE, butuje jak jest zimny silnik :?:

To, ze kopci to chyba swiadczy o tym, ze spala mu olej albo cos nie tak jest ustawiony.

a tak sobie ubzduralem, kolega Gajzer zapytal sie o butowanie, wiec myslalem, ze MACHINE o tym wlasnie mowi :)
Zapytałem o butowanie ale mialem na mysli na cieplym rozgrznym oleju.nawet do glowy mi nie przychodzi zeby na zimnym to robic choc sa tacy ;) a dlaczego pytam bo mechanik mi powiedzial ze jak sie jezdzi dos ostro to V ma to do siebie ze pali olej i jest to normalne, az mi sie nie chcialo wierzyc ze potrafi wziasc 1litr na 10tys a vr6 nawet 4 litry :)

Może warto sprawdzić uszczelaniacze zaworów, bo jak wiem one czesto sa przyczyna podbierania oleju.

a jak to sie sprawdza?? czy jest to duzy koszt ?? i na czym polega taka diagnoza??

Gajzer, nie wiem czy jakos to sie sprawdza. Sa to takie male gumki ze srezynkami (przynajmniej ja takie widzialem). Jedna na kazdy zawor.

Tu juz cos pisalismy: http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=2442

Tu juz cos pisalismy: http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=2442