Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] BLOKADY ROZRZĄDU


rikardo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zbliża się w mojej :audi: pora na wymianę rozrządu, który planuję zrobić sam. Na allegro znalazłem zestaw blokad rozrządu do silników 1.9 TDI w skład tego kompletu wchodzą:

-Blokada wału korbowego wraz z regulacją

-Blokada napinacz hydraulicznego

-Listwa blokująca wałek 1,9 TDI

-Trzpień blokujący

Proszę o poradę osób mających doświadczenie które już robiły takie wymiany czy muszę kupować cały zestaw który z przesyłką wyniesie mnie 100 zł a z kompletu wykorzystam listwę i trzpień blokujący pompę, czy też kupić samą listwę bo też jest taka możliwość. Zastanawia mnie czy pozostałe dwie blokady są w moim silniku do wykorzystania ponieważ nikt o nich na forum nie wspominał. Z góry dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AFN beda potrzebne: listwa blokujaca walek rozrzadu i trzpien do blokady pompy wtryskowej (czyli to co juz sam napisales). Pozostale blokady sa do silnika na pompowtryskach. Jesli masz mozliwosc to kup sama listwe do blokady walka rozrzadu, a pompe zablokujesz trzonkiem wiertla o odpowiedniej srednicy (sposob zupelnie amatorski, a skuteczny - listwe do blokady tez mozna zastapic jakas inna podkladajac szczelinomierz). Na oryginalnej listwie tez podkladam szczelinomierz miedzy listwe, a plaszczyzne glowicy - dla unieruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AFNa to wystarczy ci suwmiarka, szczelinomierz i wiertło szóstka ;-)

Sówmiarką i szczelinomierzem blokujesz wałek, co jest nawet dokładniejsze od ori blokady.

Wiertłem jak się łatwo domyśleć blokujesz pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...