Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy 2,5tdi ma dwie turbiny??


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślałem, wczoraj mnie gość uświadamiał. Mówił z takim przekonaniem że mu prawie uwierzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu czy było coś takiego jak 1.8 z turbiną elektryczną? Bo u mnie do filtra powietrza dochodzi dziwna rurka i na dole jest coś co wygląda jak turbina elektryczna. Moge sie mylić dlatego pytam więc proszę sie nie śmiać!

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rembi, nie no raczej nie. Bo cos takiego jak turbina elektryczna bylo by za malo wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rembi, nie no raczej nie. Bo cos takiego jak turbina elektryczna bylo by za malo wydajne.

Dziękuje za odpowiedź. Tak na chłopski rozum pomyślałem sobie że to sie załącza jak sie wciśnie pedał do końca i załączy kick down(bo wtedy autko dużo lepiej sie zbiera niż bez kick down). Ale chyba to moje rozumowanie było dalekie od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem silnik 1.8 T z turbiną elektryczną :) Ale miał słabsze osiągi niż bez turbiny :P Demontowali to coś w VTG kiedys hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem silnik 1.8 T z turbiną elektryczną :) Ale miał słabsze osiągi niż bez turbiny :P Demontowali to coś w VTG kiedys hihi

No to może mam taki wynalazek.

To oczywsiste że jak zredukuje bieg to lepiej idzie. Ale jak wcisne pedał do podłgi bez kick downa to gorzej sie zbiera niz z kick downem (więc pomyślałem sobie że przy włączeniu kick down włącza sie ta turbina). A tego kick downa to nabardziej sie odczuwa powyżej 100km\h.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz automat, ze uzywasz slowa kickdown? Tylko tam wystepuje taka opcja. W manualu poprostu masz otwarta przepustnice na maxa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem silnik 1.8 T z turbiną elektryczną :) Ale miał słabsze osiągi niż bez turbiny :P Demontowali to coś w VTG kiedys hihi

No to może mam taki wynalazek.

To oczywsiste że jak zredukuje bieg to lepiej idzie. Ale jak wcisne pedał do podłgi bez kick downa to gorzej sie zbiera niz z kick downem (więc pomyślałem sobie że przy włączeniu kick down włącza sie ta turbina). A tego kick downa to nabardziej sie odczuwa powyżej 100km\h.

Pozdrawiam

w automacie prawie kazde wcisniecie gazu do podlogi oznacza kickdown. kickdown to po prostu redukcja biegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...