Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jaki olej


Szymon51

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuję się do wymiany dyfru, lecz najpierw postanowiłem wymienić uszczelniacze i olej i oto moje pytanie:

jakim najlepiej olejem zalać dyfer? i ile go tam wchodzi bo nie wiem ile kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zalać olejem Mobil Mobilube 1 SHC 75W-90 albo coś z palety Motul'a. Wchodzi go niecałe 2 litry (chyba nawet 1,9 ale nie jestem pewien).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim olejem były zalewane oryginalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma GL4+ lub GL5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zalać go jakimś castrolem albo motulem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zalać czym chcesz - ważne aby olej spełniał normę taką jak napisał devastation a takim olejem jest np. Valvoline Syn Power TDL 75W90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie czy skrzynia biegów jest zalana takim samym olejem jak dyfer? Przy okazji bym tam też olej zmienił, tylko ile tam go wchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon51 troche inne pytanie. co Ci sie stalo z dyfrem ze go wymieniasz. bo u mnie jest luz i przy zmianie biegow nie ma plynnosci tylko jest bum :confused4: i tez sie zastanawiam czy to wymienic za wczasu czy czekac az sie cos posypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie czy skrzynia biegów jest zalana takim samym olejem jak dyfer? Przy okazji bym tam też olej zmienił, tylko ile tam go wchodzi?

z reguły skrzynia biegów powinna być zalana tym samym olejem co dyfer, jeśli chodzi o Quattro to ilość oleju w skrzyni biegów wynosi ok 2,75 litra.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon51 troche inne pytanie. co Ci sie stalo z dyfrem ze go wymieniasz. bo u mnie jest luz i przy zmianie biegow nie ma plynnosci tylko jest bum confused4 i tez sie zastanawiam czy to wymienic za wczasu czy czekac az sie cos posypie

Tak stary dyfer ma luz i mi strasznie stuka przy zmianie biegów. Byłem wcześniej u mechanika i powiedziałem żeby mi go skręcił i pierwsze dwa miesiące było ok ale później zrobił się jeszcze większy luz. Mechanik powiedział że stary dyfer nadaje się na żyletki i trzeba go jak najszybciej wymienić.

Co do oleju to muszę kupić 5 litrów oleju GL4 lub GL5 aby zalać dyfer i skrzynię? A czy są tam jeszcze jakieś filtry olejowe? A torsen zalewa się osobno czy jest połączony ze skrzynią biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy będziesz wlewał olej do skrzyni to jednocześnie będzie zalewał się torsen, dlatego do skrzyni biegów w Quattro wchodzi więcej oleju niż w ośce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tez musze o tym pomyslec. w sumie narazie jezdzi ok ale to stukanie przy zmianie biegow tak denerwuje :angry: daj znac jak wymienisz dyfer, jaka bedzie roznica i jaka cena dyfru i montazu, tak pi razy oko :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dyfer zapłaciłem 250zł ale to było okazyjnie, na allegro są droższe. Z tego co widzę to olej też nie jest tani będzie mnie kosztował ze 200zł. Ale w końcu będę miał spokój, i nie będę się martwił że coś mi się posypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie znalazlem tak miedzy 300 a 600pln niby z gwarancja rozruchowa :mysli: czyli jak sobie podlicze to za wsio wyjdzie razem z robocizna w najgorszym przypadku kolo 1000plnow :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do Krychy on miał kompletny dyfer podobno bez żadnych luzów za 100zł o numerach CKH ale przełożenie 35/9 więc powinien do twojego auta pasować.

A co z tymi filtrami, czy są w skrzyni lub torsenie jakieś filtry olejowe? Z tego co się orjętuję to w dyfrze nie ma tylko magnes który zbiera opiłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...