Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Sprawdzenie chłodnicy spalin


belsmir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

proszę o pomoc w jaki sposób sprawdzić czy chłodnica spalin nie puszcza płynu do układu wydechowego (ubytek płynu ), lub wyeliminować ją z obiegu w celu sprawdzenia czy auto będzie po porannym rozruchu dymić na biało/szaro do zagrzania 60-70st. oraz czy ubytek płynu będzie postępował.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem/ mam ten sam problem, mechanik "wyłączył" tymczasowo chłodnice spalin, więc płyn chłodniczy do niej nie dociera, ponoć biały dym znikł po tym zabiegu, auto mam w trybie awaryjnym, zrobione zostało to tylko po to aby przejechać do tunera na programowe usunięcia dpfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić chłodnicę czy nie puszcza płynu można właśnie poprzez odłączenie ją z układu chłodzenia bez jej demontażu z silnika. Jest to bardzo prosty zabieg bo wystarczy odłączyć od niej jedyne dwa węże wodne (dolny to dopływ cieczy chłodzącej a górny to odpływ) i węże połączyć ze sobą tworząc tzw. bypass i oczywiście należy spuścić a potem odessać resztę płynu z chłodnicy spalin np. wysysając płyn wężykiem włożonym w dolny króćciec wodny chłodnicy na zaledwie 5 cm. Następnie pojeździć i upewnić się czy następuje nadal ubytek płynu i objawy dymienia z wydechu albo też wykonać bypass na wężach wodnych i sprawdzić szczelność chłodnicy po jej wymontowaniu z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam tak samo jak kolega powyżej opisał, czerwone koło obrazuje "bypass"

zdjcie031xg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam u siebie problem z ubywającym płynem mam odłączoną chłodnice spalin nie ma nigdzie wycieków a mimo to ubywa płyn ze zbiorniczka, przy uruchomianiu pojawia się biały dym.Czy to możliwe ze głowica się posypała? :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...