Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa Navi RNS-E - element optyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem szczęśliwym użytkownikiem Rns-a do momentu aż przestał płynnie czytać mapę 2007 na płytce"z drugiej ręki" więc postanowiłem oddać sprzęt do czyszczenia. Po usłudze sprzęt przestał ją całkowicie czytać i krzyczy, że płyta nie jest czytelna(natomiast płyty jednowarstwowe np. z muzyką czyta bez problemu). W serwisie stwierdzono, że w trakcie czyszczenia prawdopodobnie doszło do uszkodzenia elementu optycznego i należy go wymienić na nowy. I tutaj pojawił się problem z dostepnością, nie potrafię odszukać dostawcy takiego elementu. Proszę o pomoc kolegów, może ktoś już miał podobny problem i wie jak go rozwiązać. Dziękuję za pomoc, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos to czyscił plyta czyszczaca to si enei dziwie ze nie działa. a komu dales to do czyszczenia? n

głowica laserowa ma w swojej strukturze 4 diody służa do odczytu CD a 2 DVD. mechaniczne uszkodzenie soczewki powoduje brak mozliwosci odczytu plyt dvd.

płyt dvd jedno-warstwowych dvd nie moze czytac poniewaz odtwarza tylko dvd z nawigacja. zreszta mapa PL jest na plycie DVD jednowarstwowej.

na dwuwarstwowej jest mapa west europa.

z muzyka czyta tylko cd.

co do głowicy laserowej, sadze ze moga byc problemy, chyba ze ktos ma uszkodzona nawigacje ale sprawna glowice wtedy kupisz taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zauważyłem ciekawą sprawe bo lewą płyte czyta odrazu i bez problemów a oryginalnych nie chce hehe , to dopiero jaja :P

Więc u ciebie może być winna płyta a nie uszkodzony laser .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już miałem laser wymieniać ale kupiłem płyte czyszczącą z jakimś płynem i wszystko chodzi malinowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie Adampara jak ? Odpaliłeś navi ?

Ono wieści o Twoim sukcesie rozchodzą się szybciej niż światło :D

Marnujesz energię na stukanie w klawiaturę :polew:

PS

A tak poważnie to możesz napisać gdzie miałes zamiar wymienić ten laser ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :)

Jak coś bedzie z moją i nie poradze sobie sam to juz będzie wiadomo kogo "za kolana" łapać :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 postów wyżej pisał :) ten z tym logiem forda hyhyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekm no ale przecież Twoja lata git :decayed:

Lata, lata i ciagle nakazuje sie połączyć z najbliższa kontrolą lotów :polew: bo zawsze trzecia wytypowana przez nią trasa to tak jakoś z naszym systemem dróg nie ma nic wspólnego :polew: i musze wozić w bagażniku kilka worów cementu dla dociążenia pokładu ;)

Tak serio to wiadomo, że odczyt płyt to chyba najsłabszy punkt takich sprzęcików wiec zawsze dobrze wiedzieć kto może pomóc w takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekm no ale przecież Twoja lata git :decayed:

Lata, lata i ciagle nakazuje sie połączyć z najbliższa kontrolą lotów :polew: bo zawsze trzecia wytypowana przez nią trasa to tak jakoś z naszym systemem dróg nie ma nic wspólnego :polew: i musze wozić w bagażniku kilka worów cementu dla dociążenia pokładu ;)

Tak serio to wiadomo, że odczyt płyt to chyba najsłabszy punkt takich sprzęcików wiec zawsze dobrze wiedzieć kto może pomóc w takiej sytuacji

9 postów wyżej pisał :) ten z tym logiem forda hyhyhy

i nie zdziwcie sie znaczkiem, że jest kobietą - wizualnie to mężczyzna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...