Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] instalacja CNG!!!


karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Czy ktoś zna koszt instalacji pod CNG, zastanawiam sie nad zmiana auta i szukałem już autek na mobile.de z gotowa instalacja niestety A4 jest niewiele, ale zainteresowało mnie volvo juz z fabryczna instalacja, tylko że jeszcze nie wiem jak jest z serwisowaniem tego sprzętu.

W związku z tym chyba lepiej zainstalować w kraju i tu już mieć możliowść serwisowania. Poza tym jak oglądałem fotki z mobil to butle faktycznie są POTĘŻNE co powoduje że sedanik jest bez bagażnika - szkoda.

U mnie z tankowaniem nie ma problemu ponieważ jedną stacje mam w Gdynia a drugą w Gdańsku więc jest git.

Ja robi rocznie około 25tyś km teraz mam dieselka który połyka około 7l/100km a takie volvo które widziałem połyka CNG około 12m3/100km, w moim przypadku oszczędność taka wyniesie około 2000zł przy dzisiejszych cenach paliw- pyt: OPŁACA SIĘ???? Chodzi mi o to czy pokryje to koszta serwisowania i wymian cześci świec.....itp itd.

Sorki że tak się rozpisałem licze na jakieś podpowiedzi i odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co ci chodzi. :thumbup:

widzisz jak pisalem ja nie mam problemu u mnie w 3miescie sa 2 stacje cng, tylko czy nie lepiej kupic auto juz z instalacja cng ?

no i jak beda sie ksztaltowac ceny - ciekawe ja wychodzi na tym komunikaca w TYCHACH jest tam 18 autobusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Koszt instalacji to około 6 tysięcy.

Minusem jest to, że mało firm jeszcze się tym zajmuje, po drugie butle są duże i na dodatek mało zrobisz kilometrów na baku co wiąże się z częstym tankowanie. W swojej okolicy masz stacje ale co będzie jak wyjedziesz w trasę, tam nie ma prawie w ogóle stacji.

Robisz mało kilometrów rocznie więc montaż takiej instalacji jest nieuzasadniony w twoim przypadku.

Można by wymieniać plusy i minusy w nieskończoność.

CNG to bardzo obiecujące paliwo jednak technologia jego wykorzystywania w samochodowych silnikach spalinowych jest na poziomie podstawowym m.in. z powodu ograniczonego sprężania metanu - w niedalekiej przyszłości problem powinien zostać cześciowo zredukowany przez zastosowanie nowych, kompozytowych zbiorników.

Mądre głowy szacują, że w przeciągu kilku najbliższych lat prawdopodobne jest, że aż 10% samochodów w Europie będzie zasilanych przez CNG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ja wychodzi na tym komunikaca w TYCHACH jest tam 18 autobusów

Właśnie w autobusach miejskich to opłacalna inwestycja, ze względu na duże przebiegi i sporo miejsca na butle gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy zapomnij o CNG (pomimo że w Gdańsku jest stacja) jak myślisz o zmienie auta to tylko na A4-B6 1,9TDI lub A6 1,9TDI chyba że chcesz być mistrzem ekonomi to jakiś 1,6 HDI albo fabia z TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem cena CNG nie jest podawana w m3 a nie litrach?

Dodam że przyjmuje się 1m3 CNG to nieco ponad litr paliwa dla silnika ;) by sobie ktoś nie przeliczył że tankuje tysiące litrów

Wykaz stacji i strochę info znajdzie się tutaj:

http://www.infogaz.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest podstawowa wada tej instalacji - aby auto miało sensowny zasięg to zabierają bardzo dużo przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu mozna sobie wejść na www.mobile.de w szukaniu zawansowanym wziaść opcję aut na CNG bez wybierania modelu. W niektorych autach na fotkach mozna zobaczyc jak duze sa butle i ile miejsca zajmuja. W jednym passacie kombi byly wsadzone 3 sztuki, cały bagażnik mial zajęty, lipa :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest troche info o cng: http://www.gazownia.pl/gaz_ziemny_cng.php

a co do zasiegu to ja na lpg tankuje tak co 200-250km tak ze to nie problem gozej ze stacjami ktorych jest malo prawie zadna 24h a na niektorych to nawet sie trzeba umawiac bo maja cienkie kompresory i ladowanie trwa kilka godzin. no jest jeszcze mozliwosc kupienia sobie kompresora i podlaczenie sie pod instalacje gazu ziemnego w domu. wada; kompresor kosztuje kolo 10000pln i laduje zbiorniki+/- cala noc. zaleta gaz jest jeszcze tanszy . fajne rozwiazanie jak ktos ma swoj dom, duzo jezdzi, ale w kolo komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze poczekał z tym CNG bo to dopiero wchodzi i narazie jest mało punktów tankowania i wykfalifikowanych serwisów. To jest tak samo jak z lpg, na początku była to nowość a teraz jest normalka. Radzę poczekać jeszcze z rok może dwa, ludzie zaczną instalować to i sewisów przybędzie i i ceny napewno pójdą w dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze poczekał z tym CNG bo to dopiero wchodzi i narazie jest mało punktów tankowania i wykfalifikowanych serwisów. To jest tak samo jak z lpg, na początku była to nowość a teraz jest normalka. Radzę poczekać jeszcze z rok może dwa, ludzie zaczną instalować to i sewisów przybędzie i i ceny napewno pójdą w dół :)

Wtedy to i CNG podrozeje.. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...