Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Paląca się kontrolka ładowania


BartekTQ

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc bo mnie już szlak trafia, jak odpalam auto to pali się kontrolka ładowania jak przegazuję to niknie wymieniłem pasek klinowy,napinacz i nic wymieniłem alternator (używany)efekt ten sam, co jeszcze mam zrobić żeby po odpaleniu kontrolka gasła od razu. Drugie pytanie dotyczy sygnału dźwiękowego zapalonych świateł jak zostawiam włączone i wyjmę kluczyk otworze drzwi kierowcy i nic nie piszczy ale jak otworze pasażera to jest dźwięk czy w przednich drzwiach są czujnik jak tak to gdzie. Proszę o pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. regulator napięcia do wymiany

2. wyłącznik krańcowy lampki i brzęczyka jest w zamku , dostępny po zdjeciu tapicerki drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. regulator napięcia do wymiany

2. wyłącznik krańcowy lampki i brzęczyka jest w zamku , dostępny po zdjeciu tapicerki drzwi

Potwierdzam pkt. 1 i 2, regulator może być nie oryginalny i też objawy takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Również moim zdaniem regulator.

2) Jak sprawdzłeś działanie regulatora, że jestes taki pewny jego działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator wymieniłem dzisjaj na nowy wymieniłem także komutator i dalej kontrolka gaśnie po przygazowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz napięcie ładowania aku podczas pracy jałowej silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznika nie wymieniałem a ładowanie na biegu jałowym bez obciążenia wynosi 14,35 a jak go obciąże klimą i światłami to spada do 14,2. musze przegazować powyżej 2000 obrotów żeby kontrolka od aku zgasła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie będe zakładał nowego tematu, więc się dołączę :> pacjent to audi a3 '96 1.9TDi (AGR), ale do rzeczy, z przyczyn mi nieznanych, kostka od wzbudzania alternatora była kwadratowa, a wejście w alternatorze to okrągłe, więc nie była wpięta :confused4: żeby było ładowania, trzeba było po odpaleniu, przygazować tak do 3 tys., kupiłem ta okrągłą kostke, przylutowałem i ładowanie jest teraz zaraz po odpaleniu. Problem polega na tym , że teraz świeci się ciągle kontrolka ładowania(nawet tak dziwnie pomruguje), jak się doda gazu nie znika, jak się wyciągnie wtyczke to wtedy zniknie, jak wsadzi to się zapala, napięcie na biegu jałowym to 14,2 V. Teraz pytanie, ładowanie jest, to gdzie szukać przyczyny palenia się kontrolki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno winna może też byc kostka od stacyjki jutro jade do naszego kumpla z forum to sie okaże co w trawie piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...