Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi A4 + laweta ... Jak to jest ???


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy dobry dział na temat tego typu ...;)

Wiec tak...jak to jest z ciągnięciem lawety na samą kat. B ??

Konkretniej to muszę przyciągnąć opla astre 2 z niemiec i myślałem żeby do mojej a4 podpiąć lawete.

Poszukałem trochę w google i nic nie kumam :wallbash: wie ktoś jak to z tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samej kategorii B nie możesz ciągnąć lawety ,musisz mieć kategorie E ,druga sprawa to jak zapniesz lawetę do Twojego auta to jeżeli dobrze pamiętam to ADP ma 1200kg uciągu z przyczepą hamowaną więc wiele nie możesz przewieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lipa... :kwasny:

A jak jest jak przekroczę mase przyczepy z hamulcem ale zmieszcze sie w 3,5 t ? Mandat czy laweta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lipa... :kwasny:

A jak jest jak przekroczę mase przyczepy z hamulcem ale zmieszcze sie w 3,5 t ? Mandat czy laweta?

na pewno mandat i będziesz musiał zorganizować auto,które będzie mogło doholować do miejsca przeznaczenia :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to wyjdzie wykupić tablice próbne i ubezpieczenie. Wsiąść w pociąg i przyjechac na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 bym się nie szarpał żeby ciągnąć lawetę z furą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 bym się nie szarpał żeby ciągnąć lawetę z furą.

Fakt, że uszczelka pod głowica może być do wymiany po takiej wycieczce z lawetą. Miałem "przyjemność" jechac A4 z takim silnikiem i on sam za bardzo sie nie ogarniał a co dopiero z lawetą :thumbdown:

Audica pewnie by to jakoś przeżyła ale co by było z Tobą jak by CIę na autobanie dorwali. Kierowca bez właściwego prawka i samochód nie spełniajacy normy uciągu. Mogło by wartości tej astry zabraknać na mandaty i konsekwencje.

Jak koniecznie chesz na lawecie ją ciągnac to napisz ogłoszenie w jakichś kolanych mediach lub na CB popytaj może ktoś będzie miał troche wolnego miejsca na swojej lorze i zrobi to w dobrych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak strasznie nie jest z kontrolami-moją ford skorpio ciągnął prawie 500km i było dobrze :gwizdanie:

966fb007797db185.jpg

najlepiej zorganizuj sobie jakiegoś Vana albo suva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak strasznie nie jest z kontrolami-moją ford skorpio ciągnął prawie 500km i było dobrze :gwizdanie:

966fb007797db185.jpg

Jak jest dobrze to jest dobrze ale jak sie spier... to szkoda gadać ile będzie wynosił sztraf za coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobrze to jest dobrze ale jak sie spier... to szkoda gadać ile będzie wynosił sztraf za coś takiego

dokładnie wiec nie mam co ryzykować z taką jazdą bo można się wpakować w duże koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie chodzi o to ze auto nie jezdzi... ciotce padla pompa wtryskowa o oszacowali jej koszt naprawy na ponad 3000E wraz z pompa, wiec auto lepiej naprawic w polsce... cos pokombinuje z ta laweta moze kogos wynajme albo cus... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to będzie wynająć samochód lawete.

mój znajomy ma fiata ducato którego wynajmuje za ok. 150zł za dobę. ale to koło Gdyni więc raczej nie dla Ciebie temat :confused4:

Ogólnie myślę że za kwotę ok. 200zł znajdziesz jakąś autolawete którą spokojnie będziesz mógł przytargać asteriksa. bez problemów z ładownością i prawkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a na taką autolawete nie trzeba mieć kat. C, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba mieć bo masa przekroczy 3.5T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w dowodzie ma DMC 3500 to na B jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...