Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Sygnalizator niewłączonych świateł


piter1114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pyt.dot. podłączenia buzera, który bedzię informował,że zapomniałem wł.światła mijania ;(

Jako,że na tablicy widać coś tylko w nocy :thumbdown: chcę coś takiego podłączyć. Czy ktoś doradzi gdzie?

(najlepsza opcja byłaby,gdyby syg.włączał się po uruchomieniu silnika, a wyłączał się po włączeniu świateł)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proste wystarczy podpiąć buzer na 12V z diodą żeby nie popiskiwał.

wpinasz sie pomiędzy +12V po kluczyku a +12V świateł

jak po kluczyku masz +12V a nie włączone światła czyli 0V

jest różnica potencjałów i słychać dźwięk, jak włączysz światła potencjały sie wyrównują i buzer milknie.

było to nawet na forum ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź sobie na allegro tak kiedyś znalazłem takie buzery, ja akurat kupiłem sobie taki tylko co mnie informuje o nie wyłączonych światłach ale były takie co miały dwie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sygnalizacji włączonych świateł,ja użyłem diody takiej atrapy alarmu i podłączyłem pod światła mijania i inny bezpiecznik w którym mam napięcie non stop i działa to tak jak właczę światła to dioda mi gaśnie natomiast jak mam swiatła wyłaczone to wykożystuję ją jako taką atrapę alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też mi się wydaje że można wykożystać taką diodę do dwóch rzeczy a do tego cena takiej diody to ok 5zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sygnalizator głosowy to faktycznie fajny bajer :kox:muszę poszukać bo dla samej ciekawości bym przeczytał jak to jest zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie powiem na 100 % ale gdzies widziałem na fotum bodajże w opisie programowaniach sterowników ze jak sie ustawi programowanie liczników na Norwegie to wcale nie trzeba nic zakładać bo sam z siebie będzie piszczał jak nie włączysz swiateł.. ale nie sprawdzałem u siebie trzeba by poszukac w opisie kodowania liczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...