Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak wyciągnąć turbine i ile mi to zajmie czasu


arek0404

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyciągnąć turbine i ile mi to zajmie czasu.Mechanik zaśpiewał 200zł.Uważam że to za dużo i dlatego chce spróbować sam.czy bede musiał wjechać na kanał

troche roboty z tym jest .... a jeszcze jak beda problemy z zapieczonymi srubami ... bardziej przydal by sie podnosnik niz kanal [chyba ze jest gleboki] .... 200 zł jezeli tez ja wlozy to wydaje mi sie rozsadna cena ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnąć turbine i ile mi to zajmie czasu.Mechanik zaśpiewał 200zł.Uważam że to za dużo i dlatego chce spróbować sam.czy bede musiał wjechać na kanał

na wyciągnięcie musisz liczyć od 1 do 4h zależnie od tego jak bardzo zapieczone są śruby. Jak wszystko idzie jak po maśle to w ciągu 1.5h można wyciągnąć i założyć nowe ale w większości przypadków w starszych autach wszystko jest pozapiekane i zajmuje dużo dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnąć turbine i ile mi to zajmie czasu.Mechanik zaśpiewał 200zł.Uważam że to za dużo i dlatego chce spróbować sam.czy bede musiał wjechać na kanał

Chyba najważniejsza rzecz o której warto wspomnieć to sposób na odkrecenie przewodu DOprowadzającego olej. W samej turbinie jest wkrecona śruba rzymska a na nią nakręcony przewód dopr. olej. Musisz zblokować śrube i odkręcać sam przewód. Jeżeli tego nie zrobisz (nie zablokujesz sr. rzymskiej) to jest duża szansa, że wykreci się własnie ta śruba z turbiny a nie przewód ze śruby. Efekt to ukręcony przewód doprowadzający olej i dla Ciebie dodatkowe koszta (145zł ASO).

Co do zapieczonych/zardzewiałych śrub to na samym początku potraktuj wszystko oderdzewiaczem no i jak na pierwszy raz to zarezerwuj sobie cały dzień.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku wyciągnięcie dmuchawki zajęło mi 1godz na szczęście śruby odpuściły , jedno co było kłopot odkręcić to spływ oleju z turbo , na szczęście dorobiłem sobie imbus na patyku co znacznie skróciło czas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w firmie 350zl tak wiec te 200zl to caritas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...