Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem ze skrzynią biegów automat, nie działa żaden bieg


Ursus451

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę na wstępie, że auto nie jest moje, więc nie wiem np. jaki dokładnie silnik ma symbol, jest to 1.8, 5 zaworów na cylinder. Benzyna + gaz.

Problem jest taki, że po zamianie silnika w tym aucie, przestała działać skrzynia biegów, automatyczna. Dodam, że sama skrzynia nie była ruszana, nie odłączano nawet żadnych wiązek. Nie ma ona mechanicznego połączenia z dźwignią. Po wrzuceniu praktycznie każdego biegu, nawet P, N i R auto lekko ciągnie do przodu, na D szarpiąco jedzie do przodu. Poziom i jakość oleju w skrzyni jest ok. Wszystko do czasu zamiany silnika działało.

Byliśmy z autem na diagnostyce komputerowej, to nic nie wykazała, rozłożyli ręce. Coś wspomnieli jednak o tym, że silnik trzeba zsynchronizować ze skrzynią, problemu ponoć by nie było, jeżeli sterownik silnika byłby również zamieniony, razem z silnikiem. My jednak zmienialiśmy sam silnik, bez osprzętu.

Co to może być? Ma ktoś jakieś pomysły?

Z góry dzięki,

Ursus451

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że niefachowo połączono skrzynię z silnikiem i zniszczono panewkę pompy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystko weszło gładko. Bez żadnych oporów. Nie pierwsza to już skrzynia automatyczna, którą zmieniał ten mechanik, więc dziwne, zawsze wszystko było ok.

Słyszałem, że powinno się montować skrzynię, wkładając sprzęgło hydrokinetyczne do skrzyni, a dopiero potem dokręcać do koła zamachowego, a nie odwrotnie. No ale jak przykręcić je do koła zamachowego potem, jak nie ma dojścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...