Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BFB] Dziwny dzwięk


oral-b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

moje audi to Automat multitronic 1.8T silnik BFB. Auto mam kolo 2 miesiecy. Jak ruszam to slysze jakis dziwny głośny dzwiek taki świst jakby jaka turbina. Jak gaz wciskam wolniej to jest dzwiek jest bardziej cichy. Koło predkosci 30 km/h dzwiek ustaje. Wie ktos co to moze byc bo sie martwie?[br]Dopisany: 17 Maj 2011, 23:14_________________________________________________ponawiam! pomoze ktos ?;) jestem zielony wiec prosze o pomoc ;/

PS. szukalem ale nic na ten temat nie znalazlem na forum

Proszę o znalezienie oznaczenia modelu silnika i wpisanie go do tematu oraz w profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem model silnika. Nie ten dzwiek jest z przodu ale ze środka. Cięzko mi to określić troche słowami ten dzwiek ale tak jak mówiłem to taki jakby świst głośny. Nie wiem możliwe, że tak powinno być ale chce się upewnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej to podpiac vagine :naughty: i wtedy bedzie widac czy jakies bledy sa :rolleyes: bo tak to troche wrozenie z fusow :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnies auto sprawdz czy niemasz nic luznego pod spodem;) w mojej starej A4 oslona nadkola byla luzna i tarla o opone i dalawo dziwny poddzwiek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy mi podpowiedzial ze to skrzynia biegów. Ale nie wiedzial czy tak ma byc lub czy to oznacza cos nie tak. Moze ktos zorientowany powie czy to oznacza ze cos sie zlego dzieje ze skrzynia? Dzwiek ten im szybciej ruszam jest glosniejszy jak bardzo pomalu ruszam praktycznie go nie ma. I trwa do okolo 30 km/h

PS. komp podlaczany i bledow nie pokazalo. Ostatnio zmieniony olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy mi podpowiedzial ze to skrzynia biegów. Ale nie wiedzial czy tak ma byc lub czy to oznacza cos nie tak. Moze ktos zorientowany powie czy to oznacza ze cos sie zlego dzieje ze skrzynia? Dzwiek ten im szybciej ruszam jest glosniejszy jak bardzo pomalu ruszam praktycznie go nie ma. I trwa do okolo 30 km/h

PS. komp podlaczany i bledow nie pokazalo. Ostatnio zmieniony olej

Jak multotronic pada to czekają Cię spore wydatki - taki urok :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema co gdybac trzeba podjechac do renomowanego warsztatu na podnosnik i dokladnie sie przysluchac z ktorego miejsca dochodzi dzwiek, znajomy moze tez powiedziec ze to lozysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również stawiam na skrzynię. To są bardzo delikatne urządzenia, i z tego co się naczytałem DOŚĆ awaryjne i na pewno wymagające od użytkownika dbałości. Podejrzewam że może dziać się coś albo z łańcuchem, albo z samymi kołami ciernymi - np zbyt duże ich zużycie na tej powierzchni która odpowiada za "pierwszy" bieg.

Zdecydowanie polecam konsultację u dobrego "automaciarza"

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...