Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zamiana swap skrzyni multitronic na tiptronic


polo85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem laikiem w tej dziedzinie i chciałbym zasięgnąć porady posiadam audi A4 B6 r.2003 1.9 TDI Multitronic Oznaczenie skrzyni multitronic w A4 B6 GJA (VI.2003->V.2004),8E2 910 155 B (7 lameli) kupiłem go z przebiegiem 250 tyś z kompletnym przerobieniem skrzyni w niemieckim serwisie, teraz mam przejechane 278 tyś w tym czasie wymieniłem olej w skrzyni i nic pozatym nie robiłem.

Wracając do wątku podczas jazdy, szybkiego przyspieszania poczułem mocne szarpnięcie jakby zerwanie łańcucha i samochód przestał jechać jakby był na luzie na pozycji D i R, początkowymi oznakami było ciągnięcie podczas wolnego hamowania i na końcu szarpnięcie, a przy wolnym ruszaniu było słychać jak tarcze pracują "rozszerzają się bądź zmniejszają" bądź tak hałasował łańcuch. Przeczytałem post jednego z bywalców tego forum który jakoby rzekł że jest to normalne Pytanie:

1. Czy jest możliwość stwierdzenia bez rozbierania skrzyni kosztów jej naprawy?

2. Czy jest możliwa zamiana skrzyni na Tiptronic-ponoć mniej awaryjna?

Dziękuje za odpowiedz pozdrawiam Paweł Durka - Słupsk

[br]Dopisany: 19 Maj 2011, 20:12_________________________________________________Nie zdążyłem dopisać paru informacji i post został wrzucony sorki, dodam że te wcześniejsze oznaki które miały być prawidłowymi jak napisał jeden z forumowiczów okazały się mitem który został obalony o czym przekonałem się na na własnej skórze. Jeżeli ktoś z was miałby jakąś radę lub informację czy przekładka z multi na tipa jest możliwa a zarazem opłacalna proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - może być pierdoła (np. przegub), a może coś poważniejszego (auto nie pojedzie też jak zerwiesz dwumas).

Zacznij od VAG-a - trzeba sprawdzić jak sterownik zdiagnozował tę usterkę.

Czy przebieg został potwierdzony? To i tak pobliże 300 000km (czas na regenerację pompy ATF i wymiane łańcucha).

1. Zrób to o czym pisałem powyżej.

2. Skrzynia tip nie wychodziła w zestawie z 1.9TDI - nie ma co gdybać, najpierw sprawdźmy co się stało - może okazać się, że koszty naprawy jednak będą niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub został sprawdzony jako pierwszy i padł ogólny osąd że to skrzynia nic poza tym

Przebieg został potwierdzony w ASO serwisowany do końca, co do odczytu z Vag-a nie robiłem postaram się jutro przycisnąć mechanika o odczyt o dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeróbka na Tiptronic jest możliwa jak najbardziej ale co kupisz używkę w niewiadomo jakim stanie?Albo posypie się za kilka tyś km... Osobiście bym zrobił remont Twojej i miał święty spokój na długo. Remont całkowity skrzyni ok 3,5 tyś zł ale może się okazać że będzie mniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hardcopy_20052011_135151.jpg

[br]Dopisany: 20 Maj 2011, 19:37_________________________________________________Zrobiłem odczyt niestety komputer nic nie wykrył mechanik powiedział że jest to uszkodzenie mechaniczne, pozostaje pytanie :

1. czy warto jest naprawiać uszkodzoną skrzynie?

2. jaki jest maksymalny koszt naprawy z częściami?

3. mam jeszcze opcje dostania skrzyni w bardzo dobrym stanie z małym przebiegiem od kuzyna z fabryki VW w Poznańu, za 4000 zł jest to pewne źródło chociaż zawsze pozostaje ale...

pomóżcie ocenić moją sytuację i doradźcie jakie jest najlepsze wyjście z góry dzięki za wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - moim zdaniem to nie skrzynia. Taki rodzaj usterki, który uniemożliwia jazdę autem - nawet jeśli mechaniczny, zostawiłby jakiś ślad w postaci błędu zapisanego w buforze sterownika skrzyni (ta przekładnia naprawdę nieźle sama się diagnozuje).

Do całej sprawy podejdź spokojnie - nie planuj już zakupu za 4 000zł :) Zacznij od sprawdzenia przegubów i jeśli tam nie znajdziesz problemu - zrzuć skrzynię i sprawdź czy dwumas się nie zerwał. Dopiero jeśli w/w nie da odpowiedzi - zajmiesz się skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...