Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Stuk przy odpalaniu


lukaseq1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znowu mam maly problem z moja audi :( przy odpaleniu samochodu cos sobie dosc glosno zapuka, wydaje mi sie ze to idzie z tylu, nie dzieje sie to zawwsze, pukanie slychac rowniez jak sie szarpnie autem na biegu, droga sprawa co moglo sie stac ze tylne lewe kolko jak nim ruszam to obie lata. Kolo jest dobrze dokrecone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpalasz coś stuknie :mysli: bez ruszania tak ??? w dodatku z tylu :mysli:

jeśli stuknie to ja bym obstawiał coś bardziej z wydechem a nie zawieszeniem skoro nawet nie ruszysz autem z miejsca. możne porostu gdzieś któraś cześć wydechu obija się o coś

co do kola to pewnie łożysko , czy jak jedziesz nie czujesz jak byś był w samolocie znaczy nie słychać wielkiego szumu z tylu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nic nie slychac, w czasie jazdy slysze te same stukanie co w czasie kiedy odpalam auto, jak np zzuce z 3 na 2 albo jak szarpne autem, rowniez slychac od czasu do czasu jak wejde w zakret

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli:

ja obstawiam 2 rzeczy

1 co do stukania to będzie poluzowany któryś tłumik no bo jak inaczej wytłumaczyć stukot z tylu podczas postoju na odpalonym aucie,

2 skoro mówisz ze kolo ci lata to poszło również łożysko ale dziwne ze nie słychać tego we wnętrzu

u mnie co prawda w Q ale jak poszły łożyska to czołem się jak w samolocie przy 100 km/h

Moje rady :

1 podjedz gdzieś na kanał i sprawdź czy elementy wydechu nie są poluzowane lub popostwu nie poodpadały z przerdzewienia

2 jeździj powoli i zbadaj to łożysko bo z tym nie ma żartów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za pomoc, jeszcze mam pytanko czy moze to tak stukac poduszka pod silnikiem ?[br]Dopisany: 22 Maj 2011, 21:10_________________________________________________mozna te lozysko dokrecic ? jak narazie nic nie szumi a kolko lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w ośce ale u Q nie da się dokręcić łożyska tylko prasa hydrauliczna

co do poduchy :mysli: nie chce cie wprowadzać w błąd bo naprawdę nie wiem

ale sprawdź ten wydech.

ale logicznie myśląc to cały czas by stukało a nie od czasu do czasu i to na zakrętach to najbardziej pasuje do poluzowanego wydechu na zakrętach przy odchyleniu obija się o jakaś cześć podwozia

ale tez dziwne ze na postoju tez się tłoczę :mysli:

nie mniej jednak sprawdź najpierw ten układ wydechowy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam oberwane aluminiowe wygłuszenie i z tąd te dźwięki :rolleyes: ja tak miałem w b5 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie sprawdz gumki te co wydech zwieszaja moze jedna sie juz konczy albo sie skonczyla ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poduchy pod silnikiem, skrzynią, plecionkę wydechu i zawieszenie tłumika. Łożyska z tyłu możesz dokręcić. Dawno były zmieniane? Może warto pokusić się o wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poduchy pod silnikiem, skrzynią, plecionkę wydechu i zawieszenie tłumika. Łożyska z tyłu możesz dokręcić. Dawno były zmieniane? Może warto pokusić się o wymianę.

niewiem kolego mam te auto od 2 miesiecy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może warto zmienić te łożyska, nie jest to taki straszny koszt, a sam zrobisz to bez większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może warto zmienić te łożyska, nie jest to taki straszny koszt, a sam zrobisz to bez większego problemu.

ale co maja łożyska do stukania gdy auto stoi NIE JEDZIE i jest odpalone :mysli::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może warto zmienić te łożyska, nie jest to taki straszny koszt, a sam zrobisz to bez większego problemu.

ale co maja łożyska do stukania gdy auto stoi NIE JEDZIE i jest odpalone :mysli::blink:

Przeczytaj cały wątek od początku, to zrozumiesz co mają łożyska do stukania. A jeśli Ci się nie chce czytać, to nie mają nic wspólnego. Kolega lukaseq1 pytał również o luz na tylnym kole i czy można dokręcić łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem kolego zobacz ze od początku pisze w tym temacie i na temat poluzowanego kola tez odp :hi:

wiec nie twierdz bezsensownie ze nie czytałem ;) jak co 3 wypowiedz jest moja :tongue4:

P.S w tym przypadku to nie wina łożysk ze stuka :cool1:, pozwól ze przetoczę kawałek twojej wypowiedzi "Przeczytaj cały wątek od początku, to zrozumiesz co mają łożyska do stukania" akurat do takich takiego stukania na postoju łożyska nie maja nic ;) do luzów kola tak :good:

czekamy na wynik co było przyczyna tego stukotu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki nie kłóćcie się. Jutro postaram sie dowiedziec co to stuka. [br]Dopisany: 27 Maj 2011, 21:56_________________________________________________i wydech jest ok. Nie wiadomo co stuka !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...