Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Stukanie w okolicy stacyjki przy skręcaniu


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od niedawna walczę z trudnym prowadzeniem auta szczególnie na koleinach auto pływa .... dzisiaj zauważyłem że na postoju przy zgaszonym silniku przy krótkich ruchach prawo lewo słychać stukanie w okolicy stacyjki , czy tak objawia się luz na kolumnie kierowniczej ? słychać to również przy zapalonym silniku ale na zgaszonym strasznie ciężko kołami ruszyć wiec mocniej stuka , może ktoś miał podobny przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tylko echo niesie dzwiek, a tak na prawde to drazek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo ewidentnie stuka cos pod obudowa kolumny ... moze to poprostu plastik strzela , ale wydaje mi sie ze sa luzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo ze ciezko chodzi bo nie ma wspomagania i wtedy bardziej slychac to i mozeliwe ze cos z maglownica ale co strzela w obudowie kolumny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam coś takiego. Takie pykanie. Nie za głośne. Trochę czuć na kierownicy. Ewidentnie dochodzi z wewnątrz pojazdu.

Zrobiło mi się po zmianie opon na letnie. Może przypadkiem ale kilka dni wcześniej pozbywałem się pisków pryskając WD-40 na przegub kolumny kierowniczej. Może to stamtąd wymyło jakiś syf i powstał luz czy coś. Nie mam czasu ale w końcu się zbiorę i rozkręcę i posłucham skąd to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wlasnie ja mam to samo , jak zlokalizujesz to napisz co bylo u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u mechanika ostanio i mowil wlasnie ze zaczyna puszczac plyn maglownica tylko zaskoczyly mnie stuki z okolic stacyjki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak czeka mnie regeneracja maglownicy , wiec zobaczymy co bedzie po regeneracji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zmusiłem się i zająłem się stukaniem. Trochę w ciemno ale nasmarowałem przegub (krzyżak) kolumny kierowniczej. Na razie jest spokój. Zobaczymy na jak długo. Ktoś go kiedyś wymieniał? Dużo zabawy? ETKA twierdzi, że to jest jedna część jako kolumna kierownicza ale na Alledrogo są same krzyżaki. Ktoś widział taki nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...