Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak i gdzie sprawdzić lepkość oleju w skrzyni biegów


marcin78

Rekomendowane odpowiedzi

Może moje pytanie wydaje sie dziwne ale sprawa wygląda tak.

W rodzince jest a4 97r automat,serwisowany do 2010r w niemczech, w dokumentach jakie dostałem z autem nic nie było o wymianie oleju w skrzyni

Więc zadzwoniłem do serwisu w rzeszy gdzie był serwisowany i tam powiedziano mi że nie był, ale była sprawdzana lepkość oleju :mysli: i była w normie.

I jeśli dzieje sie coś niepokojącego zalecana jest wymiana.

Nalot na blacie 320tyś km. bez wymiany oleju w skrzyni automat. :shocked:

Czy ktoś z was sprawdzał lepkość oleju?? gdzie i jak to sie robi?? Czy jest do tego jakiś miernik czy coś?? No chyba nie na oko??

[br]Dopisany: 24 Maj 2011, 09:50_________________________________________________up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie widziałem aby ktoś dla własnych domowych potrzeb sprawdzał lepkość oleju, która jest ściśle zależna od temperatury! a więc wyniki nie dają miarodajnych rezultatów, szczególnie w niskich temperaturach.

Lepkośc mierzy się wiskozymetrem (lepkościomierzem).. jeśli Cie bardzo to interesuje to poczytaj:

http://www.chem.umk.pl/zaklady_pracownie/tech/zadanie18.html

ps. a jak kupuje używane auto to wymieniam podstawowe rzeczy dla swojej spokojnej głowy... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepkość oleju chce zlecić np Serwisowi, tylko nie wiem czy każdy serwis robi takie badanie(ktoś z tym sie spotkał)

Olej jeśli kwalifikuje sie do wymiany to tak zrobie, nie chce wydawać $$ bez potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automatach się wymienia olej (nie wiem co ile, nie mam) i jak piszesz że ma 320tys km i żadnej wzmianki o wymianie to na 100% musisz wymienić ten olej i mierzenie lepkości niema sensu. Zastanawiać sie czy wymienić i bawić w lepkości możesz sie przy manualu bo tam producent w ogóle nie uwzględnia wymian(tylko przy naprawie) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...