Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wymiana łożyska w skrzyni biegów, schemat skrzyni biegów


paweu1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dochodzę do wniosku, że winę za drżenie przy przyspieszaniu w przedziale 1800 - 2000 obr/ min i jęczenie skrzyni ponosi, łożysko na wałku, który wychodzi ze skrzyni i łożysko igiełkowe w wale.

Mam zamiar wymienić obydwa łożyska, z igiełkowym nie będzie problemu, już raz zostało zmienione i pomogło na chwilę, drgania zniknęły, ale nie wiem jak sprawa wygląda z wymianą łożyska na wałku wychodzącym ze skrzyni. Czy jest potrzebny jakiś ściągacz, jakie są wymiary łożyska, numer z etki itp.

Przydałby się szczegółowy schemat skrzyni

W którą stronę wychodzi łożysko na wałku skrzyni, do środka, czy na zewnątrz skrzyni?

Proszę o wszelkie informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równiez prosze o info zmiany łozyska igiełkowego w wale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu, od jakiegoś czasu wqrwia mnie szarpanie między 1800 a 2100 obrotów, wyczyściłem nastawnik, wtryski ok i dalej szarpie choć trochę mniej.

Mój plan jest taki żeby przy okazji zmiany sprzęgła i uszczelniacza na wale oddać skrzynię na wymianę dwóch synchronizatorów( 1 i 2 bieg - ok. 120zł/szt w ASO) + wspomnianego przez was łożyska. Kolega ma na podkarpaciu uczciwego fachowca który rozbiera skrzynie i ustala co trzeba wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...