Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Niedziałające Radio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam taki problemik. Zakupiłem niedawno Audi A4 z 1999r.Niestety poprzedni właściciel nie zostawił mi swojego radia więc kupiłem nowe radio Alpine CDE-120RR. Dzisiaj próbowałem je podłączyć, wszystko poszło idealnie wszystkie kostki pasowały. I tu zaczął się problem ponieważ radio nie chciało się włączyć w ogóle. Odpalałem silnik myślałem że może wtedy się włączy ale niestety.No i moje pytanie do was- Czemu radio się nie włącza? Dodam że radio na 100% jest sprawne bo w mojej Audi 80 działa bez problemu. Wiem że był już niedawno podobny temat ale nie dowiedziałem się dokładnie tego czego chciałem. Liczę na jakieś sensowne odpowiedzi. Z góry dziękuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak naprawdę trudno użyć szukajki i przeczytać parę tematów?

Było wiele razy na forum. :wallbash:

Wpisz na allegro "audi tylne głośniki" i kup sobie ten moduł do podłączenia nieoryginalnego radia w audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak naprawdę trudno użyć szukajki i przeczytać parę tematów?

Było wiele razy na forum. :wallbash:

Wpisz na allegro "audi tylne głośniki" i kup sobie ten moduł do podłączenia nieoryginalnego radia w audi.

Głupoty piszesz koledze nie działa radio a nie tylne głośniki. Ta przejściówka jest tylko po to żeby uruchomić resztę głośników.

Arku Porób zdjęcia tych przewodów, najprawdopodobniej nie masz zasilania (sprawdź w skrzynce bezpieczników czy jest wszystko ok). Czy posiadasz miernik (woltomierz) i umiesz się nim posługiwać??

Jeżeli jesteś gdzieś z okolic Sochaczewa to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna przejściówka. Tak jak kolega wyżej pisze, miernik w łapę i po problemie. Skoro w innym aucie działa to coś pewnie masz inaczej z przewodami w kostce. Może inaczej rozmieszczone w kostce.

No a jak jesteś z okolic Mińska Mazowieckiego to wpadaj. 15 minut i po problemie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak będzie musiał kupić przejściówkę, bo nie będzie grał tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernika niestety nie mam, bezpieczniki są ok.Jak mi się uda to zrobię fotki chociaż nie wiem czy to coś pomoże. Znalazłem bardzo podobny temat:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=107054.0

Ale nie wydaje mi się żeby to była wina bezpiecznika w radiu.[br]Dopisany: 26 Maj 2011, 13:13_________________________________________________Mam jeszcze takie pytanko. To że nie podłączam anteny nie ma nic do rzeczy? Bo jak podłączałem radio to nie podłączałem anteny bo muszę taką przejściówkę kupić bo nie starcza mi kabla od anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dostanie prąd to i bez anteny sie odpalitylko stacji nie złapiesz chyba że masz gdzies blisko nadajnik :wink4:

najlepiej zrób foto kostki w samochodzie i radia z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz interesuje Cię tylko kostka zasilająca. Wystarczy że znajdziesz tylko w aucie +12 i masę a resztę Ci pomożemy podłączyć, a najlepiej jak byś namierzył:

- masę (najczęściej czarny),

- +12 stały (czyli przewód na którym zawsze jest zasilanie -wyjęty kluczyk ze stacyjki i zgaszone światła)

- +12 po stacyjce (jak włożysz kluczyk i przekręcisz to między masą a tym przewodem powinno pojawić się +12V)

- +12 po światłach (po włączeniu świateł powinieneś na tym przewodzie dostać napięcie)

- no i prawidłowo powinien być jeszcze jeden do zasilania wzmacniacza, ale z tym narazie sobie dajmy spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde chyba skoczę do jakiegoś elektryka i będzie po problemie bo trochę się obawiam że sam jeszcze coś pogorsze niż naprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź do wątku waszych lokalnych spotów i na pewno ktoś za piwo Ci to ogarnie i będziesz szczęśliwy jeśli faktycznie sie nie czujesz na siłach.

Nie mniej jednak filozofi niema w tym i jesli będziesz robił dokładnie jak koledzy podpowiadają to nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcie podłączenia radia u mnie tylko nie mogę dojrzeć kolorów:

http://img18.imageshack.us/img18/1650/radiovm9.jpg

W każdym razie patrząc od strony radia to jest tak:

czarny idzie na brązowy - masa

czerwony idzie na pomarańczowy (chyba) - +12 chyba stały (zależy od radia, nie pamiętam co montowałem)

żółty idzie na czerwono niebieski (też chyba) - +12 chyba po stacyjce (zależy od radia, nie pamiętam co montowałem)

niebieski idzie na szary albo biały nie widzę jaki tam jest w każdym razie jakiś jasny - zasilanie wzmacniacza

różowy idzie na niebiesko biały - +12 po światłach

To co napisałem powyżej to są tylko przypuszczenia że tak jest i u Ciebie, przydało by się zbadać miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak niema miernika to jaka kolwiek żaróweczka z 2 kabelkami, jeden do blachy gdzieś dotkąć a drugim sprawdzać kiedy jest prąd na jakim kablu. Najłatwiej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady, ale zdecydowałem jednak że jutro pojadę do znajomego elektryka i on mi to zrobi tak jak być powinno.Przy okazji podłączy mi el. szybki na tył bo na razie to pierwszy modzik który w niej robie :decayed: więc jutro powinno być ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady, ale zdecydowałem jednak że jutro pojadę do znajomego elektryka i on mi to zrobi tak jak być powinno.Przy okazji podłączy mi el. szybki na tył bo na razie to pierwszy modzik który w niej robie :decayed: więc jutro powinno być ok :good:

to się odezwij czy ogarnięte będzie :cool1::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jeszcze nie ogarnięte jest radio ani szybki ;( bo znajomy dziś nie miał czasu więc będę się wybierał do niego już po weekendzie pewnie w poniedziałek. Jak coś to dam znać :)[br]Dopisany: 27 Maj 2011, 20:45_________________________________________________Dawno się nie odzywałem ale radyjko i szybki już ogarnięte.Dokładnie nie wiem co było przyczyną byłem u znajomego elektryka pobawił się 10 minut kablami i działa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...