Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] dziwna stłuczka prośba o pomoc


Gość lightfighter87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lightfighter87

Zwracam się do was z takim pytaniem gdyż wczoraj stojące przede mną auto najechało mi na zderzak.

Staliśmy na skrzyżowaniu, pas jazdy na wprost. Przede mną Cinquecento, ja za nim. Zapaliło się zielone światło i kierowca zamiast 1 wbił wsteczny i powyginał mi tablicę rejestracyjną z przodu. Dodatkowo to uderzenie zniszczyło nalepkę legalizacyjną (ramki klubowe przetrwały jakby ktoś je poświęcił :rolleyes: ). Przejrzałem cały zderzak i mocowanie, wygląda na nieuszkodzone ale lepiej dmuchać na zimne.

Policja spisała całe zdarzenie, wina ewidentna, sprawca dostał 250zł mandatu.

W poniedziałek wybieram się do mojej ubezpieczalni (ja i sprawca mamy OC w HDI) zgłosić szkodę.

Waszym zdaniem ubezpieczalnia wypłaci jedynie na koszt nowej tablicy czy z racji takiego zajścia wypłacą coś jeszcze ?? A może nie wypłacą wogóle. Przerabiał ktoś taki głupawy przypadek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były jakies zdjecia robione przez policje?

jak tylko opis to zdejmij zderzak i go troche "stuninguj" od srodka :evil: :evil: :evil:

dostaniesz kase na nowy :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłacą za to, co jest uszkodzone.

Zderzak pewnie spadł Ci z bocznych śłizgów i trochę wisi?

Mogą być urwane zaczepy.

Jak było uderzenie, to jakaś rysa musiała powstać, nawet najmniejsza, a wtedy trzeba malować.

Oczywiście naciąganie ubezpieczyciela nie jest właściwą praktyką, więc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lightfighter87

Po dokładniejszych oględzinach już wiem że zderzak jest pokiereszowany pod tablicą i lekko pogięty, dodatkowo zrobiły się niewielkie szczeliny między zderzakiem a reflektorami. Ryski również są.

Czy jak przyjedzie do mnie rzeczoznawca to ma sam dostrzec różnice czy moje zastrzeżenia też będą istotne ??

P.S. Nie wiem jak można pomylić 1 ze wstecznym, to tak jak włożyć.... :gwizdanie:

devastation mój ojciec mało nie spadł z krzesła jak przeczytał twój post :decayed::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż Panu wszystko paluszkiem i sprawdź, czy dokładnie zanotował.

Zresztą potem i tak podpisujesz protokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lightfighter87

Wszystko już obejrzane przez rzeczoznawcę, kosztorys sporządzony. Zostaje tylko kwestia czy wypłacona zostanie kwota netto czy brutto, nie jestem podatnikiem Vat zaznaczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już obejrzane przez rzeczoznawcę, kosztorys sporządzony. Zostaje tylko kwestia czy wypłacona zostanie kwota netto czy brutto, nie jestem podatnikiem Vat zaznaczam.

Nie mają innego wyjścia jak wypłacić brutto. W razie czego napewno znajdziesz w sieci poradę jak się odwołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...