Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chiptuning samamu ... co potrzebne?


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Oponęci samodzielnego chipowania niech się wstrzymają od komentaży. Chciałbym wiedzieć co jest niezbędne do chipowania auta (TDI).

Czy w najprostrzym zestawieniu czy tak to nie wygląda:

- program (zmodyfikowany dla danego silnika)

- programator epromów (mam dostęp do tekiego urządzonka)

A może procesora się nie wypina tylko cały komputer podłącza, gdzyż mam auto wypuszczone w lutym czy marcu 2000r. i nie wiem czy jest na Epromie czy na pamięci flash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, no tak jak piszesz, tylko jesli juz masz nowszy komp to chyba mozna to robic przez zlacze diagnoastyczne, no albo podlanczajac samego kompa pod urzadzenie do tego. Ale trzeba tez wiedziec w ktore piny w kompie sie wpiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dalej - czy można gdzieś takiego eproma kupić?

Zoriętuje się co do programatora epromów jak to urządzonko działa (czy już ma jakiś soft itp itd).

No i teraz prośba do forumowiczów - program do AJM-a 2000r. Avant ;)

[ Dodano: 2006-09-22, 08:20 ]

...nic wyrezac...

Co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, no wlasnie skad zdobedziesz program do AJM :?: I czy chcesz od Masters'a, czy Tory albo innych znanych, czy moze byc No Name.

Epromy to podobno maly koszt, no chyba, ze te flash to wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ctv, tak z ciekawosci ile za dwa epromy (bo sa dwa przeciez) z programem do mojego AFN-a :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj temat był założony z myślą o ograniczeniu kosztów ... w sumie (na zlocie) udostępnił bym programator i za piwko ludzie by mogli sobie porobić. Fakt że to podejście nie profesjonalne bo powinno temu towrzyszyć szereg zabiegów sprawdzających i kontrolnych. Ale czy nie fajnie było by mieć zapasowy programik w domu i móc sobie go zapodać czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ctv, tak z ciekawosci ile za dwa epromy (bo sa dwa przeciez) z programem do mojego AFN-a :?:

80 Euro program , do kupienia u Niemców,lajtowy na 130 KM, kości po 30 zeta za sztukę max.

Sam się zastanawiam czy nie skorzystać.

Może jakieś namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ctv, tak z ciekawosci ile za dwa epromy (bo sa dwa przeciez) z programem do mojego AFN-a :?:

80 Euro program , do kupienia u Niemców,lajtowy na 130 KM, kości po 30 zeta za sztukę max.

Sam się zastanawiam czy nie skorzystać.

Może jakieś namiary.

Gadałem o tym z kolegą który mi autko przytarmosił, odświeżę temat i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, ja smigam na takim czyms z niemiec. Jak chcesz sie bryknac moim to mozemy sie jakos ustawic. Tylko ja jeszcze nie wiem jaka u mnie moc drzemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja jeszcze nie wiem jaka u mnie moc drzemie.

PIKUS zasuwaj na hamownie a pozniej zapodaj kości dopiero :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolek, kosci to juz dawno mam zamontowane, a na hamownie pojade jak zmienie sprzeglo. :razz:

Ponizej wykres z AFN-a po zamontowaniu takich kosci jak ja, w serii mial 116 KM i 231 NM:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5f75f98aa79a2f7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowieduje sie też przez kolegę bo jego znajomy w pasku 130KM coś grzebał i kosztowało to 400PLN

Jakby co ze sprowadzeniem z niemiec czegokolwiek nie było by problemów tylko potrzebne namiery gdzie można to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...