Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - rozmiar fabryczny 185 czy 195 ?


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Też słuszałem że na zime powinny być węższe. Chociaż ja mam taki sam rozmiar lato/zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mial byc rozmair fabryczny

Przeciez rozmiar 185/65R15 jest zalecany przez firme audi mozna to sprawdzic na naklejce na klapce wlewu paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak podobnie jak 205/60R15

Właśnie na takich przyprowadziłem z Niemiec - miała 2 nówki, 2 nówki dokupiłem - UG7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche szerokie jak na zimowki ale jak masz takie to tylko pozostaje jezdzic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak: mam 195 i jezdzi sie super, bylem zmuszony (w trasie na ostrej dziurze poszly 2 opony) kupic 185...jazda mniej stabilna i ciagle mi sie ASR wlanczal...tak wiec moj wybor to tylko i wylacznie 195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie firma zaleca 205/55/16
rob czy ty jezdzisz na takich zimowkach? bo mam dylemat , pierwsza moja zima z quattro i nie wiem czy kupic stalowe fele i 195 czy alloys i zapodac 205 ???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhacek, a od kiedy to w anglii macie zime :?:

Z tego co ja pamietam to jak ja bylem to snieg lezal moze najdluzej przez pol dnia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy to w anglii macie zime
quattro i ja bedziemy wiekszosc zimy w Polsce dlatego w planach zakup opon, na angielski klimat pewnie kupil bym ośke ale kupilem quattro z zamiarem uzytkowania go w zime w Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie firma zaleca 205/55/16
rob czy ty jezdzisz na takich zimowkach? bo mam dylemat , pierwsza moja zima z quattro i nie wiem czy kupic stalowe fele i 195 czy alloys i zapodac 205 ???????

Jeżdżę, a nawet dwa miesiące zanim kupiłem zimówki, latałem na letnich.Ogólnie spoko tylko częściej uruchamia się ABS :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185/65R15 czy 195/65R15 ? Ktore Goodyear ULTRA GRIP 7 beda najlepsze do mojego samochodu ? No i jakie mam do tego kupic felgi ?

Pozdrowienia!

Cześć witam! moim zdaniem to weż przykład ze sportu konkretnie rajdów samochodowych, tam rajdówki na droge ośnieżoną mają pozakladane bardzo wąskie opony pewnie nie bez przyczyny i wydaje mi się że rozmiar 185 bedzie odpowiedni. ale to jest tylko moje skromne zdanie. Pozdrawiam :audi:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 06-05-2007, 10:30 ]

ledwo się wiosna zaczęła, po co odkopujesz taki stary temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...