Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tylny spryskiwacz AVANT


spanky

Rekomendowane odpowiedzi

to złacze jest pod osłoną progu koło fotela kierowcy bliżej klamki od otwierania maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,przestal dzialac tylny spryskiwacz a4b5 1997r PB avant nie slychac silniczka ile jest zbiornikow na plyn ? Bezpiecznik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jeden, przedni działa?

Tak,tylna wycieraczka dziala brak sprysku

Sprawdzałeś w/w połaczenie koło nóg kierowcy? Ew. jest opcja, że rurka w wycieraczce się ukręciła (o ile do klapy dochodzi płyn) i leje Ci się do mechanizmu (do środka).

Słychać działanie pompki po naciśnięciu manetki?

Edytowane przez zgredek27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis dotyczy tylko A4 B5 Avant po 1 liftingu (po drugiej połowie 1997 roku) (gdyz te samochody maja jeden wspólny zbiorniczek na plyn do spryskiwaczy (przód i tył) ... w poprzednich modelach zbiorniczek plynu do tylnego spryskiwacza był w prawym tylnym błotniku.

Jako ze od momentu kupna Audiczki nie działał mi tylni spryskiwacz postanowiłem go naprawic. Efekt był taki ze w momoencie zalanczania tylnego spryskiwacza pompka sie zalaczała ale szyba była sucha .... po kilkunastu sekundach plyn lecial ale z prawego progu :twisted: wiec podejrzenie padło na pekniety przewód który leci od komory silnika wzdłuż lewego progu az do tylne klapy.

Po odkreceniu osłony przy nogach :

1ho1.th.jpg

ukazał sie gąszcz kolorowych wtyczek ... niby nic nadzwyczajnego ale dziwne było to ze wszystkie były mokre (w płynie od spryskiwaczy) ....

2rg2.th.jpg

wiec mialem trop ... ;-) po właczeniu spryskiwacza okazalo sie ze płyn pryskał ale całym strumieniem na kolorowe wtyczki,spływał po podłodze,potem do kanałów odpływowych i dziurkami na zewnatrz ..... efektem tego było ze podłoga wraz z gabczasta wykladzina podłogowa byla cala mokra .....

po przeszukaniu gaszcza kabli znalazłem przyczyne :

5ew4.th.jpg

jak widac rozeszło sie łaczenia miedzy przejsciem przewodu z komory silnika do kabiny (jakim cudem to sie stało tego nie wiem ..... :roll:)

po złaczeniu, tylny spryskiwacz zaczal psikac na szybke mocnym strumieniem .... :twisted:

a ja zabrałem sie do osuszania autka ....

6es2.th.jpg

Moze sie to komuś przyda bo z tego co wiem niedzialajacy spryskiwacz w A4 Avant to dosc czesty przypadek...

Pozdrawiam....

Witam , mam ten sam problem z moją audiczką ,ale nie mogę zlokalizować tego wężyka co idzie do tyłu autka. Jest tylko ten co wychodzi z komory silnika i z niego się leje płyn , a nie mogę odszukać tego drugiego końca .Proszę o pomoc ,radę ,bo zdjęc nie mogę otworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

sorki. pomyłka

Edytowane przez aaaPablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...