Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tylny spryskiwacz AVANT


spanky

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie chyba nie? tzn gdzie ona jest, tzn pompka do tylnego spryskiwacza, czy czasem to nie jest jedna tylko z tych przednich? tylko jakos tam odwrotnie pompuje?:) a jak jest druga osobna to gdzie dokladnie ja znajde, domyslam sie ze jak juz to kolo zbiorniczka tylnego ale jak ja wyjac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. A gdyby w Avancie z jednym zbiornikiem z przodu:

- zamontować z tyłu, tylny zbiornik z avanta z dwoma zbiornikami,

- przeciągnąć przwód zasilający pompkę od przodu do tyłu.

Czyli przerobić na rozwiązanie z dwoma zbiornikami. Próbował ktoś taki myk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanky mialem identyczna awarie . Rowniez te rureczki mialem rozlaczone i woda lala mi sie do srodka. Przynajmniej w srodku ladnie pachnialo :polew: Nie wiem czy zauwazyles ale podczas laczenia tych przewodzikow doslownie na styk byly na dlugosc dopasowane te rurki. pewnie gdyby byl jakis zapas na dlugosci powiedzmy 2 cm to by pewnie sie nie rozlaczyly. przynajmnie u mnie tak bylo.

Demo jaki widzisz sens w montowaniu 2 zbiorniczkow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo jaki widzisz sens w montowaniu 2 zbiorniczkow ?

Nie ma rurki z płynem przez całe auto, tylko krótki kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był taki sam problem. polączylem wężyki poltora roku temu i wszystko smiga jak powinno do tej pory. Jak podejrzewam powodem rozlączeia była zatkany spryskiwacz z tylu, poniewaz musiałem go odetkac. Jezeli na sile nie bedziesz lał wody przy zatkanym spryskiwaczy z tylu to raczej nie ma mozliwosc rozlączenia węzyków co za tym idze szkoda czasu i pieniędzy na montowanie drugiego zbiorniczka. Bynajmniej ja tak uważam.... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.

Kiedys jak jeszcze bylem posiadaczem A6C5 byly zetawy naprawcze do spryskiwaczy tylnej wycieraczki do avanta. Byla to duza zembatka z miedzianą rurką (w modelach tych zacierala sie wlasnie ta rureczka)...

Moje pytanie brzmi tak:

Czy istnieje zestaw naprawczy do A4 B6 2004r?

Pytam bo chiba mam cos połamane w srodku silniczka (jakas rurka czy cos w ten desen) w czasie uzywania spryskiwacza tylnej szyby plyn wylatuje z otworów silniczka a na szybe malo co....

w tym temacie http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=80055&highlight= jest taki zestaw naprawczy. Czy w B6 ratuje mnie tylko wymiana silniczka wycieraczki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie problem. nie mogę zlokalizwać wycieku tegoż właśnie wężyka który biegnie do tylnej szyby pod wykładziną kierowcy jest mokro najprawdopodbniej od płynu bo się piana robi, Mam pytanie czy w momencie włączenia tylnego sprysku macie u siebie jakieś opuźnienie zanim zacznie lecieć płyn czy od razu lecie??? Chodzi mi o to, np. włączam sprysk tylnej szyby czekam 10 minut i znowu włączam i mam troche opuźnienia zanim zacznie lecieć płyn, więc ciśnienie słabnie czyli może być gdzieś dziurawy ten wężyk???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w momencie włączenia tylnego sprysku macie u siebie jakieś opuźnienie zanim zacznie lecieć płyn czy od razu lecie???

Nie powinno być opóźnienia (ew. takie jak przy przedniej szybie). Płyn pozostaje w wężyku więc "nowy" płyn popycha "stary" (który już jest w wężyku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mi sie wydaje, u mnie natomiast jest tak że 1-2 sekundy słychać pompkę z tyłu i dopiero zaczyna lecieć płyn to znak że pewnie gdzieś jest nieszczelność....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mi sie wydaje, u mnie natomiast jest tak że 1-2 sekundy słychać pompkę z tyłu i dopiero zaczyna lecieć płyn to znak że pewnie gdzieś jest nieszczelność....

u mnie jest tak samo, więc musi być ok

...a pompka jest jedna z przodu przy zbiorniczku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam trochę inny problem,

od czasu do czasu, zapycha się ta dysza, muszę ją co jakiś czas wyciągać kombinerkami i czyścic igłą

ma ktoś podobny przypadek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników . mam do wał prośbę wie może ktoś jak ściągnąć tylna wycieraczkę w Audi A4 Avant B5 1997 rok.Próbowłem już różne metody , podlewanie WD 40 , Olejem i innymi specyfikami .Odręcilem śrubę na wycieraczce i nadal nie daje sie zdemontować a boje się podważać bo może szyba pęknąć.Z góry dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam Bartłomiej z Wrocławia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników . mam do wał prośbę wie może ktoś jak ściągnąć tylna wycieraczkę w Audi A4 Avant B5 1997 rok.Próbowłem już różne metody , podlewanie WD 40 , Olejem i innymi specyfikami .Odręcilem śrubę na wycieraczce i nadal nie daje sie zdemontować a boje się podważać bo może szyba pęknąć.Z góry dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam Bartłomiej z Wrocławia .

ja po odkręceniu śruby wycieraczki w awancie wyciągałem dysze spryskiwacza i lekko wkręciłem z powrotem śrubę na wycieraczkę a następnie zacząłem klupać młotkiem po śrubie no i po paru uderzeniach wycieraczka sama się obluzowała :) A jak dalej nie chcesz ryzykować to jedynie zostaje Ci ściągacz do wycieraczek :)

A tutaj jeden kolega z forum opisuje swoją naprawę wycieraczki :)

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_naprawa_tylniej_wycieraczki_avant-t4698.0.html[br]Dopisany: 13 Luty 2011, 10:43_________________________________________________A jak komuś padł już silniczek bo np komutator się skończył to bardziej polecał bym

http://allegro.pl/silnik-wycieraczek-tyl-passat-golf-iv-fabia-a4-a6-i1440169675.html

w moim przypadku padł mi silniczek i rurka w dyszy się ułamała :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik z z linku powyżej kupił może ktoś, bo cena atrakcyjna tylko czy oby na pewno to Bosch - kolega kupił w serwisie Skody (do oktawii jest taki sam jak w A4) zapłacił 350 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to odgrzewanie kotleta, ale właśnie udało mi się dzięki temu fotostory w ciągu 5 minut "naprawić" niedziałający spryskiwacz :-)

Dzięki spanky!

Wcześniej kupiłem zestaw naprawczy do wycieraczki (była ukręcona rurka), ale po naprawie nadal ledwo działał spryskiwacz.

Teraz mi po dachu prawie chlapie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał to numer zestawu naprawczego to 8L0998711 koszt obecnie 171 zł

Radość z działającego spryskiwacza - bezcenna, za wszystko inne zapłacisz kartą w ASO :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem proponuje wyjąć cały silniczek, rozkręcić, przesmarować, wymienić rurkę spryskiwacza pewnie ukręconą z metalowej na plastikową od wkładu cienkopisa żelowego. Skręcić i sprawdzić w moim przypadku pomogło, a 171 zeta w kieszeni :):hi:

http://audi.pacula.eu/audi-a4-b5-naprawa-spryskiwacza-tylnej-szyby/

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=4698.0;highlight=naprawa+tylnej+wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jeśli ktoś ma tylko ukręconą rurkę to można sobie zestaw naprawczy odpuścić..

U mnie jednak było nieco gorzej bo połamany był ten plastik z którego rurka wychodzi. Do tego zamarznięta woda też zrobiła swoje niestety :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest możliwe że w moim aucie ta rurka , która się rozłącza przebiega w innym miejscu ? Czy ona idzie wzdłuż progu czy może słupka bo za czorta nie mogę jej zlokalizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...