Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Potrzebna pomoc przy wyborze amortyzatorów


turbobastard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje drobnej pomocy w znalezieniu jakichś amorków na allegro do mojego auta bo mam Mały problem, ściągnąłem z etki numery ale cos nie mogę zbytnio nic znaleźć, ceny tez są rożne i nie wiem w co włożyć pieniadze, powiem tylko ze jakiś w miarę zamiennik jest mile widziany hehe, najbardziej zależy mi na tyle bo jest tragicznie no i przód tez jest od nowości wiec tez byłoby ok to wymienić no ale to zależy od cen juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie dowiadywalem nad nowkami na przod kyb gazowe 300zl bilsteiny olejowe 350 oczywiscie do tego + odboje i lozyska 50zl za komplet. i chyba wezme bilsteiny bo do golfa zalozylem kyb gazowe i byly strasznie sztywne wydaje mi sie ze olejowe beda lepiej pracowaly na naszych drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Bilsteiny i jestem zadowolony. Koszt około 900zł wraz z odbojami za 4szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez poleca bilsteiny mialem je w paru roznych autach i zawsze sie sprawowaly bardzo dobrze. Zdecydowanie odradzam firme MONROE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na temat firmy Sachs pod względem amortyzatorów? Czyli Kayaba odpada? A co np o tych tanszych jak SRL, Daco (olej-gaz), Bremfero, Optimal (olej-gaz), Qap (olej-gaz) ? Może ktoś juz taki wlozyl i był zadowolony? Są tacy :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na temat firmy Sachs pod względem amortyzatorów? Czyli Kayaba odpada? A co np o tych tanszych jak SRL, Daco (olej-gaz), Bremfero, Optimal (olej-gaz), Qap (olej-gaz) ? Może ktoś juz taki wlozyl i był zadowolony? Są tacy :) ?

Nie wiem jak w Audi ale mój kolega kupił właśnie takie amorki z firmy Daco ale olejowe do golfa bo miał stare wywalone na maxa. Jak przyjechał po wymianie to stwierdził że wiele się nie zmieniło, co prawda koło nie odrywało się od asfaltu ale bujało autem że można było :sick3: Nie chciał inwestować w dobre amorki bo sprzedawał samochód ale z drugiej strony nie chciał sprzedawać z wylanymi amorkami.

Co do Sachsa to zależy gdzie wyprodukowane, ogólnie firma bardzo dobra. Kayaba i Monroe też są ok ale teraz to loteria. Narobili fabryk byle gdzie i wszyscy tną koszty i mamy tego efekt. Mi ori wytrzymały ponad 200K i 15 lat a te nowe to pewnie po 2 latach na naszych drogach nie będą się nadawać do jazdy. Ja wybrałem Bilsteiny ale myślę że Sachs , Kayaba, Monroe, Boge to ta troszkę wyższa półka i warto w to zainwestować choć pewnie i tu znajdą się czarne owce. Również z tych firm można wybierać w różnych modelach więc nie mówiłbym że ta lub ta jest gorsza bo mają amorki standardowe i te dla bardziej wymagających klientów.

To tylko moje zdanie więc nikt nie musi się nim sugerować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Audi ale mój kolega kupił właśnie takie amorki z firmy Daco ale olejowe do golfa bo miał stare wywalone na maxa. Jak przyjechał po wymianie to stwierdził że wiele się nie zmieniło, co prawda koło nie odrywało się od asfaltu ale bujało autem że można było :sick3:

Takich opinii właśnie poszukuje, bo z tego co widzialem na Alledrogo są dwie polki cenowe, za około 300zl za parę i za około 150zl, pół ceny niby. Nie zależy mi (w tym aucie bynajmniej) aby wytrzymały 2 lata bo może i wytrzymają, sprzedawcy sie chwalą gwarancjami ale jeśli dalej mnie ma bujać jak kutrem rybackim to ja dziękuje... Z drugiej zaś strony jakby były takie do d*py to nie miały by przecież chętnych na nie a są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zamiast na właściwości trakcyjne patrzą na cenę. Ja jak nie miałem kasy na lepsze tarcze to kupiłem Ferodo za połowę ceny ale zakup okazał się trafny bo do dzisiaj nic się nie dzieje. Lepiej niech wypowiedzą się Ci co mają w A4 takie amorki. Ja podałem przykład golfa, być może w Audi będą się lepiej sprawować gdyż ogólnie nasze niunie są trwardsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...