Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ori Concert a głośniki tył.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Kupiłem tydzień temu B5, bez radia (było raczej nie ori, gdyż włożona była kieszeń).

Kupiłem Concert i po podłączeniu nie działają głośniki tył. Wiązka jest oryginalna, kostka ma 8 pinów 4 na przód i 4 na tył, jednak w radiu są tylko 4 piny na przód. Jak sobie z tym poradzić.

Druga kwesta to taka, ze radio gra tylko jak jest kluczyk w stacyjce, jak zrobić, żeby można było je włączyć bez kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiej kwestii to musi zastąpić plus stacyjkowy stałym i radio będzie działać bez kluczyka. Pozostaje tylko kwestia czy to jest dobre rozwiązanie. Ja wole żeby stacyjka sterowała radiem bo przynajmniej nie zostanie włączone jak mnie niema w samochodzie, ale to kwestia gustu.

Co do pierwszej kwestii to możesz kombinować z podłączeniem równolegle głośników tylnych do przednich ale nie bedzie to zbyt zdrowe dla wzmacniacza w radiu. W tym radiu masz wyjście na aktywny tył (sam sygnał na zewnętrzny wzmacniacz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, zmieniłem radio na nie ori. Głośniki z moją wiązką grają ładnie wszystkie.

Tylko mam problem, bo radio gra tylko przy włączonym zapłonie, przy gaszeniu silnika wyłącza się też radio.

Jak podpiąć zasilanie, żeby radio grało

a: bez kluczyka

b: z kluczykiem, ale jak się go wyciągnie to radio się wyłaczy (tak miałem w vectrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby grało bez wzgledu na to czy masz kluczyk czy nie to o ile dobrze pamietam do zółty wpinasz razem z czerwonym kabelkiem

a co do obcji B to tez sie kiedys zastanawialem zeby tak bylo ale nie mialem czasu szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w B5 masz instalację bez CAN tak że powinieneś mieć plus po stacyjce w kostce zasilania sprawdź miernikiem lub próbówką. Powinien to być żółty kabelek w kostce chyba pin 7. Jeśli nie będziesz miał plusa po stacyjce to znajdziesz go w kostce pod stacyjką i możesz go z niej podprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. W tym radiu masz wyjście na aktywny tył (sam sygnał na zewnętrzny wzmacniacz)

http://img193.imageshack.us/img193/665/opispinwdoradiaconcert.jpg

czyli rozumiem ze musi byc zolta mala kostka bo inaczej tyl nie ruszy ?

W Niemcowni mi nagrzebali i tej kostki nie mam .... mam tylko zielona z jednym kablem białym...

a brazowa mam na 8 kabli a do radia ida standarowo tylko 4....

ma ktos foty lub doradzi jak zrobic zeby tyl znow zagral...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyknij fotkę kostek to coś poradzimy. Brązowa to chyba glosnikowa jak ona ma 8 kabli to szykuje sie większe dłubanie.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ae0287a7c1cb166dm.jpgb161d46cecbd8b84m.jpg91e5a61bb30f1479m.jpg

a tak bylo jak mial niemiec... mial tak podlaczony chyba z tylu wzmacniacz po przez chinche bo ida na tyl albo nie ori radio sam nie wiem

9eb67b8bb82b4bb5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz podłączyć concerta to musisz to musisz przerobić tył na aktywny. Czyli zamontować wzmacniacz. Bo concert nie ma wyjścia z końcówka mocy na tył. Samo dorobienie kostki nic ci nieda. Temat był omawiamy na forum.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem i kupilem wzmacniacz lewego glosnika na tyl od gwerty'ego ... i co dalej ? te 4 wolne kable to pewnie wyjscia na tyl ale gdzie je podlaczyc i wogole.... ktos kto ma ori concerta i ori instalke moze by focisze zarzucil jakies.;]

Dobra bo cos znalazlem tyle ze do a3 ale pod concerta cytuje adi202:

szaro-biały--------złącze A pin 3------ diagnoza linia K 0,5mm

szaro-fioletowy-----złącze D pin 9-----podświetlenie 0,35mm

brązowy-------------złącze A pin 8------masa 2,5mm

czerwono-biały------złącze A pin 7------główne zasilanie 12V klema 30 (pamięć) 1,5mm

szaro-niebieski-------złącze A pin 6-----podświetlenie 0,5mm

zielono-biały----------złącze A pin 1-----GALA sygnał prędkościomierza 0,35mm

żółto-czerwony--------złącze A pin 4-----stacyjka 12V 1mm

biało-czarny------------złącze C pin 6----- sterowanie załączeniem wzmacniacza 0,5mm

brązowo-biały----------złącze B pin 6------głośnik przedni Lewy - 1mm

niebiesko-biały---------złącze B pin 5------głośnik przedni lewy + 1mm

czerwony----------------złącze B pin 3------głośnik przedni prawy + 1mm

brązowo-czerwony------złącze B pin 4------głośnik przedni prawy - 1mm

czerwono-zielony-------złącze C pin 2------ sygnał kanału tył prawy + 0,5mm

niebiesko-zielony-------złącze C pin 1-------sygnał kanału tył lewy + 0,5mm

2xbrazowo-czerwony---złącze C pin 3-------masy tylnych kanałów lewy i prawy. 2x0,5mm

d886441fe91d0c40.jpg

Dodam, że subwoofer zacznie grać jak podłączysz sygnały tylnych głośników i sterowanie załączeniem. Nie wiem jakie radio będziesz montował - opis jest dla fabrycznego Concerta. Jeżeli montujesz zwykłe na panel, to 3 ostatnie przewody z listy proponowałbym podłaczyć przez gniazda RCA (cinch), a przewód biały z czarnym paskiem podłączyć pod niebieski przewód z radia lub jeżeli radio posiada złącze ISO (jak fabryczne) to podłącz ten przewód pod złącze A pin 5. Większość odbiorników głównie japończyki posiadają odwróconą kolejność zasilań - stacyjka jest na pamięci, a pamięć na stacyjce w tym przypadku wystarczy zamienić miejscami w złączu A piny 4 i 7.

sterowanie załączeniem wzmacniacza ktory to moze byc u mnie kabel ?

Dobra doszedlem do tego wkoncu....

MIałem biały kabel jako zalaczanie wzmacniacza to tego zmostkowalem masy tylnich glosnikow i podlaczylem pod mini kostke C jak na rysunkach i tyl bangla jak ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem i kupilem wzmacniacz lewego glosnika na tyl od gwerty'ego ... i co dalej ? te 4 wolne kable to pewnie wyjscia na tyl ale gdzie je podlaczyc i wogole.... ktos kto ma ori concerta i ori instalke moze by focisze zarzucil jakies.;]

Dobra bo cos znalazlem tyle ze do a3 ale pod concerta cytuje adi202:

szaro-biały--------złącze A pin 3------ diagnoza linia K 0,5mm

szaro-fioletowy-----złącze D pin 9-----podświetlenie 0,35mm

brązowy-------------złącze A pin 8------masa 2,5mm

czerwono-biały------złącze A pin 7------główne zasilanie 12V klema 30 (pamięć) 1,5mm

szaro-niebieski-------złącze A pin 6-----podświetlenie 0,5mm

zielono-biały----------złącze A pin 1-----GALA sygnał prędkościomierza 0,35mm

żółto-czerwony--------złącze A pin 4-----stacyjka 12V 1mm

biało-czarny------------złącze C pin 6----- sterowanie załączeniem wzmacniacza 0,5mm

brązowo-biały----------złącze B pin 6------głośnik przedni Lewy - 1mm

niebiesko-biały---------złącze B pin 5------głośnik przedni lewy + 1mm

czerwony----------------złącze B pin 3------głośnik przedni prawy + 1mm

brązowo-czerwony------złącze B pin 4------głośnik przedni prawy - 1mm

czerwono-zielony-------złącze C pin 2------ sygnał kanału tył prawy + 0,5mm

niebiesko-zielony-------złącze C pin 1-------sygnał kanału tył lewy + 0,5mm

2xbrazowo-czerwony---złącze C pin 3-------masy tylnych kanałów lewy i prawy. 2x0,5mm

http://images38.fotosik.pl/867/d886441fe91d0c40.jpg

Dodam, że subwoofer zacznie grać jak podłączysz sygnały tylnych głośników i sterowanie załączeniem. Nie wiem jakie radio będziesz montował - opis jest dla fabrycznego Concerta. Jeżeli montujesz zwykłe na panel, to 3 ostatnie przewody z listy proponowałbym podłaczyć przez gniazda RCA (cinch), a przewód biały z czarnym paskiem podłączyć pod niebieski przewód z radia lub jeżeli radio posiada złącze ISO (jak fabryczne) to podłącz ten przewód pod złącze A pin 5. Większość odbiorników głównie japończyki posiadają odwróconą kolejność zasilań - stacyjka jest na pamięci, a pamięć na stacyjce w tym przypadku wystarczy zamienić miejscami w złączu A piny 4 i 7.

sterowanie załączeniem wzmacniacza ktory to moze byc u mnie kabel ?

Ale namieszałeś zamieściłeś to samo co cytowałeś z mojego posta. Kable które masz odcięte z kostki głośników musisz podłączyć do wyjść wzmacniacza wzmacniacza. Nie znam rozpiski ori wzmacniacza montowanego przy głośniku w półce ale jak wpiszesz w google to na pewno znajdziesz. Ja bym się w to jednak nie bawił i kupił zwykły mały wzmacniacz na allegro za 50pl i zamontował go za schowkiem a do niego dorobił instalację. według tej rozpiski opispinwdoradiaconcert.jpg

tylko żamiast zwykłych kabli wyprowadził bym rca i po sprawie roboty na max 1h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...