Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Dziwny problem i dziwne zjawisko.


Wujek141

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś siedziałem sobie w mojej ździrze, bawiłem się VAGiem no i miałem auto odpalone. Silnik nie był zimny ( Temp oleju 67 st, płyn chłodzący 80 st ) . Przegazowałem go troszkę przed przejażdżką, wysiadłem tylko zamknąć bagażnik no i pod wydechem była plama. Wodnista plama. Było ciemno więc nie widziałem jaki miała kolor. Czym to może być spowodowane?

Drugie pytanie.

Zawsze jak silnik jest zimny, po odpaleniu słychać dziwne trzaski, które ustępują po jakiś 5-15 sekundach. Co to może być ?

VAG nie wypluł mi żadnych błędów.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam Serdecznie :)

Dodam jeszcze, że przebieg to prawie 278 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzaska od strony kierowcy. Tak jak mówię od razu po odpaleniu na zimno przez jakieś od 5 do 15 sekund. Później jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam popsikaj wd40 na napinacze kolejno i słuchaj czy dźwięk się zmienia przy odpalaniu tylko uważaj na paski czasami słychać hydropopychacze przez pierwsze pare sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, trzaski to odzywaja się hydropopychacze zaworów, zanim olej dojdzie i je wyciszy, polecam wymiane oleju na dobrej jakości może sie uciszą, Castrol lub motul 5/40,

pytanie w jakim stanie sa wałki rozrządu????

plama z rury to skraplanie sie pary wodnej jak stoisz rura jest noedogrzana i sioe skrapla tym bardziej że było to wieczorem,.

przegoń troche auto potem sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem A6 2,5tdi i zawsze jak postała dłuzszy czas w jednym miejscu to pozostała plama po wydechu.Dość tłusta plama,Zastanawiałem się czy to nie wina paliwa.Z silnikiem było wszysto ok,uszczelniałem silnik,wymieniałem popychacze.Ja do A6 lałem tylko werwe on,A trzski ustają jak się rozgrzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzaski ustępują jak się rozgrzeje. Nie są to aż takie głośne ale przebijają się przez dźwięk pracy silnika. Maximum 15 sekund po odpaleniu na zimno i ustępują. Olej muszę wymienić, niby wymiane mam za 3 tys km ale już jest żur...

Zobaczymy czy trzaski ustąpią po wymianie oleju.

Wałki w jakim są stanie to dokładnie nie wiem, rozrząd był wymieniany 60 tyś km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian A4

Kolego miałem A6 2,5tdi i zawsze jak postała dłuzszy czas w jednym miejscu to pozostała plama po wydechu.Dość tłusta plama,Zastanawiałem się czy to nie wina paliwa.Z silnikiem było wszysto ok,uszczelniałem silnik,wymieniałem popychacze.Ja do A6 lałem tylko werwe on,A trzski ustają jak się rozgrzeje?

Co ty gadasz :wallbash:

No własnie zmień olej i zobaczymy :good:

Ja obstawiam, na niedosmarowana hydraulikę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...