Jump to content
0
tomek_ros

[B5 ADR] Terkotanie łożyska, przegubu...

Recommended Posts

Witam kilka dni temu usłyszałem jakby tetkot z przodu samochodu. Odgłos pojawia się przy jeździe na wprost i nasila się przy nawet delikatnym skręcie w prawo, natomiast cichnie przy skręcie w lewo. Najbardziej słychać jadąc z prędkością ok. 50-80km/h. Po podniesieniu lewego koła przedniego do góry i kręceniu kołem ręką (trzeba szybko kręcić kołem) też jest słyszalne jakby terkotanie. Osłona na przegubie jest cała niepopękana. Szukam pomocy co wymienić żeby przestało terkotać, i nie wiem z tym można jeździć żeby jakiegoś większego bałaganu nie narobić. Może miał ktoś podobne problemy, czekam na opinie w znalezieniu przyczyny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda to na walniętny przegub, prawidłowe objawy daje jak przy skręcie terkotanie się nasila. Lepiej nie zwlekać długo z naprawą bo jak się rozwali to już nie pojedziesz dalej.


Będziesz Miał Wybór. Więc wybrałem. BMW.

 

do sygnatury.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli słychać przy jeździe do przodu to już jest źle, nie ma na co czekać przegub jest do wymiany. (sprawdz gume na przegubie czy nie jest dziurawa) jeśli jest dziura to masz odpowiedz na pytanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

znalazles przyczyne sam, lewy przegub do wymiany


[sIGPIC][/sIGPIC]

BUDOWA PROJEKTÓW-Bo czyste dłonie,wolne weekendy,całe kciuki oraz stabilność finansowa są całkowicie przereklamowane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie jeszcze nie w poniedziałek zamierzam podnieść przód i pokręcić kołami. Planuje założyć jakiś mój stary przegub (klekotał na skręconych kołach ale nie hałasował) i zobaczę. Przegub sam wymienię, a z łożyskiem to do mechanika. Zapomniałem kilka miesięcy temu z lewej strony wyskoczyła mi półośka z lewej strony i po ruszeniu ukręciła mi się półoś w miejscu zabezpieczenia (na rowku co znajduje się zabezpieczenie). Czy to może być przyczyną mojego problemu. Jeżdżę już kilka dni i wg mnie hałas się nasilił. [br]Dopisany: 17 Czerwiec 2011, 13:13_________________________________________________Prawe łożysko wymienione i nastała cisza.

Zamykam temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...