Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Terkotanie łożyska, przegubu...


tomek_ros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka dni temu usłyszałem jakby tetkot z przodu samochodu. Odgłos pojawia się przy jeździe na wprost i nasila się przy nawet delikatnym skręcie w prawo, natomiast cichnie przy skręcie w lewo. Najbardziej słychać jadąc z prędkością ok. 50-80km/h. Po podniesieniu lewego koła przedniego do góry i kręceniu kołem ręką (trzeba szybko kręcić kołem) też jest słyszalne jakby terkotanie. Osłona na przegubie jest cała niepopękana. Szukam pomocy co wymienić żeby przestało terkotać, i nie wiem z tym można jeździć żeby jakiegoś większego bałaganu nie narobić. Może miał ktoś podobne problemy, czekam na opinie w znalezieniu przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na walniętny przegub, prawidłowe objawy daje jak przy skręcie terkotanie się nasila. Lepiej nie zwlekać długo z naprawą bo jak się rozwali to już nie pojedziesz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze nie w poniedziałek zamierzam podnieść przód i pokręcić kołami. Planuje założyć jakiś mój stary przegub (klekotał na skręconych kołach ale nie hałasował) i zobaczę. Przegub sam wymienię, a z łożyskiem to do mechanika. Zapomniałem kilka miesięcy temu z lewej strony wyskoczyła mi półośka z lewej strony i po ruszeniu ukręciła mi się półoś w miejscu zabezpieczenia (na rowku co znajduje się zabezpieczenie). Czy to może być przyczyną mojego problemu. Jeżdżę już kilka dni i wg mnie hałas się nasilił. [br]Dopisany: 17 Czerwiec 2011, 13:13_________________________________________________Prawe łożysko wymienione i nastała cisza.

Zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...