Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zapieczona śruba regulacji geometrii - tył, quattro


VicVega

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

byłem wczoraj na ustawianiu geometrii. Lewe tylne koło okazało się lekko położone, ale nie dało się go ruszyć, bo górna śruba regulacyjna zapiekła się na amen. Nakrętka schodziła, ale śruba ani drgnęła. Facet od geometrii nie chciał w nią tłuc, bo po pierwsze mało tam jest miejsca na operacje młotkiem, a po drugi nie wiadomo czy coś by to dało, a koszty by wzrosły. Polecono mi ściąć ją z dwóch stron i włożyć nową, razem z nową gumą i smarem, żeby nie powtórzyła się sytuacja. Dolna nie była ruszana, ale wyglądała jeszcze gorzej niż górna, więc sytuacja pewnie podobna.

Jak zapatrujecie się na ten temat? Dobrze poradził fachman? Może ktoś miał podobne przejścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem podobne sytuacje że śruba ani drgnie ale prawie codzień zapuszczałem WD40 i po tygodniu wystarczyło lekko stuknąć młotkiem i wychodziła. Puźniej wiadomo nowa śruba i smar miedziany :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na to liczę. Dość obficie WD-40 dostała. A tę tulejkę gumową wymieniać czy samą śrubę gdyby puściła bez cięcia czy nagrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na to liczę. Dość obficie WD-40 dostała. A tę tulejkę gumową wymieniać czy samą śrubę gdyby puściła bez cięcia czy nagrzewania?

Jak tulejka nie wydymana to nie ma co ruszać. Zwłaszcza że dasz nową śrubę na dobrym smarze :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, poszukam zaraz tej śruby w katalogu żeby zaopatrzyć się w nią wcześniej. Założę się, że nie były ruszane od nowości i że w fabryce składane są "na sucho" :disgust:[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2011, 15:02_________________________________________________Ani drgnie. Byłem u mechaniorów, twierdzą, że najczęściej zapieka się tak, że trzeba ją wymienić wycinając ją i wybijając razem z tulejką. Zobaczymy, koszty nie są duże tych części w razie czego. Na środę się ustawiłem żeby to oblookać to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 podobno też coś takiego jest, wrzuciłaby ktoś fotkę która to dokładnie śruba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 podobno też coś takiego jest, wrzuciłaby ktoś fotkę która to dokładnie śruba?

Oczywiście że jest. Nie ważne czy B5,B6. W każdym aucie grupy VAG te śruby rdzewieją a później są problemy z ustawieniem geometrii.

sruba.jpg

sruba_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...