Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Amatorskie lakierowanie błotnika :)


Maciek80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu obniżyłem auto i niestety trochę przesadziłem. W wyniku obcierek opony zeszlifowały mi lakier na rancie błotnika (tym zagiętym do wewnątrz) do gołej blachy. Teraz samochód stoi już wyżej więc można pomyśleć nad naprawą szkód. Uszkodzenie ma tylko kilka cm długości i w dodatku jest od wewnątrz, więc chciałbym to zrobić sam (poza tym nie mam zaufanego lakiernika). Jestem totalnym amatorem ale z drugiej strony i tak tego nie widać, więc nie musi być zrobione estetycznie, wystarczy że skutecznie zabezpieczy przed rdzą. Zastanawiałem się nad jakimś gotowym zestawem z allegro, najlepiej na pędzel bo to chyba praktyczniejsze niż spray w przypadku tak małych powierzchni. Znalazłem takie cuda:

1. http://moto.allegro.pl/profesjonalny-duzy-50ml-zestaw-na-rdze-5w1-i1665312425.html

a tu 3 w 1:

2. http://moto.allegro.pl/podklad-antykorozyjny-farba-lakier-na-rdze-motip-i1661682520.html

3. http://moto.allegro.pl/motip-lakier-antykorozyjny-polmat-spray-podklad-i1659854192.html

Czy coś z tego się nadaje? Jak dla mnie najłatwiejsza w użyciu jest farba nr 2 - przetrzeć papierem, odtłuścić i pomalować bez bawienia się podkładami itp itd. Przypominam że malowany będzie rant błotnika od wewnątrz więc nie musi to wyglądać pięknie, ważne żeby było skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porponuje ładnie okleic do samego rantu zeby nie wyjechac na pionowa sciane błotnika i dol ladnie wyszlifowac papierem, kupic podklad w spray-u oraz sam lakier jak nabradziej zblizony, wtedy masz to zapewnione ze dobrze zabezpieczysz a koszt nie przekroczy 25zł, wiec szkoda bawic sie jakimis pedzlami.

Taka reperaturka jak kolega wyzej proponuje to jest dobra na odpryski a nie na wieksza powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO masz reperaturkę lakieru w kodzie swojego lakieru z pedzelkiem i lakierem bezbarwnym.Kup i do dzieła

Jakie koszty są takiego zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO masz reperaturkę lakieru w kodzie swojego lakieru z pedzelkiem i lakierem bezbarwnym.Kup i do dzieła

Jakie koszty są takiego zestawu ?

około 30 pln[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2011, 16:14_________________________________________________

kolego a możesz coś więcej napisać na temat tej reperaturki lakieru?? miałeś z tym styczność, w jaki sposób to się używa?

w zestawie masz mini szczoteczkę metalową i nią zdrapujesz rudą jak jest następnie malujesz bazą uszkodzenie czekasz jak wyschnie ,malujesz lakierem bezbarwnym będącym w zestawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...