Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki do A4


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o głośniki w przednich drzwiach. Chciałbym kupić nowe, lepsze głośniki, aby dawały radę, bo te przy głośniejszym pierdalnięciu nie dają rady.

Dodam, że z tyłu dobrze grają (są wymienione). Wzmacniacz i tuba również są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz już 20 razy ktoś oglądał Twojego posta, ale nikt nie wie o co chodzi. Więc powiedz jakie jest pytanie:

a) jaka jest średnica głośników z przodu?

B) jakiej firmy mam kupić głośniki?

c) jakiej mocy powinienem kupić głośniki?

d) wszystkie powyższe

e) inne pytanie

Ehhh... ta młodzież ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o głośniki w przednich drzwiach. Chciałbym kupić nowe, lepsze głośniki, aby dawały radę, bo te przy głośniejszym pierdalnięciu nie dają rady.

Dodam, że z tyłu dobrze grają (są wymienione). Wzmacniacz i tuba również są.

przy większym "pierdalnięciu" :decayed: żadne nie dadzą rady, masz z przodu małe głośniczki mocowane do tapicerki, wsadzisz systemy za 1000 zł też będzie kiszka jeśli nie zostaną odpowiednio zamontowane itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie czy chodzi o max spl choćby "harcząc" zeby zagłuszyć kumpla na dzielni czy o jakość. Bo ,,nie dają rady" można różnie interpretować" :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie odpowiedź jest prosta :)

potrzebny jest dobry odseparowany system na 16cm wrzucony w panele a może nawet 2x16cm, do tego solidne wygłuszenia, dobre kable, odpowiedni wzmacniacz i jeszcze trzeba czymś to dobrze wysterować.

i wtedy to da radę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będą fotki tego co mam. Chodzi o przednie głośniczki, bo je trzeba będzie zmienić. Dodam, że nie chodzi mi o to aby "zagłuszyć kumpla na dzielni". Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o głośniki, sprzęt audio, lecz kocham słuchać muzykę i skoro mam już coś tam w aucie to uważam, że warto to rozbudować.

Za chwilkę dodam tu link.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=210875.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak się domyślam(y) chcesz wymienić fabryczne głośniki na lepsze głośniki? Przy czym lepsze w rozumieniu "ładniej grające", a nie koniecznie mocniejsze. I jak dobrze rozumiem chcesz te lepsze wsadzić w te miejsca gdzie są obecnie zainstalowane fabryczne - czyli zamocować je do tapicerki. A ile masz na to kasy? No i czego oczekujesz po dobrym brzmieniu (dużo basu, neutralny środek, delikatna góra)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że nie wiem. Jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt audio.

Zapytam się dzisiaj kumpla co będzie pasować.

A głośniki niekoniecznie muszą być w tym miejscu, myślę raczej o mocniejszych.

A kasa? Nawet nie orientuję się w cenach.

Poza tym nie jest to temat gorący, są to moje plany, a nie że zaraz jadę do sklepu i zamawiam.

A co Ty byś wymyślił na przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko i tanio (kupiłem Audi na początku czerwca) - wsadziłem 10 cm głośniki Clariona za jakieś sto kilkadziesiąt złotych w tapicerkę. Nie ma w tym basu, ale i tak gra to o niebo lepiej niż seryjne Blaupunkty Audi, które z tamtąd wyciągnąłem. Odlutowałem w nich "sekcję" wysokotonową, przez co stały się głośnikami średniotonowymi z lekkim dołem ;) Podciąłem ich pasmo na zwrotnicy aktywnej do 63Hz żeby się nie męczyły czymś , czego i tak nie mają szansy zagrać i wszystko poniżej puściłem na subwoofer.

Wysokotonowe również wywaliłem oryginalne i wstawiłem jakie miałem czyli Mission HiFi z kolumn za około 2 tysiące złotych. Podzieliłem na zwrotnicy pasmo średnie/wysokie na 3,2 kHz i muszę powiedzieć że do góry nie mam zastrzeżeń.

Oczywiście w tym całym bajzlu jest duży niedosyt przełomu niskich i suba (okolice 50-70 Hz), ale to normalne ze względu na średnicę i sposób montaży tych Clarionów.

Póki co zbieram kasę na jakiś zacny zestaw dzielony z 16 lub 13 cm głośnikiem na przód oraz zbieram się w sobie na podjęcie tematu wygłuszenia i zrobienia komory w przednich drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedno z kilku rozwiązań. Docelowo i tak najlepsze jest zamocowanie głośnika do konstrukcji drzwi, a nie do tapicerki. Przykład operacji tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23961.0

Ale z tym jest dopiero w cholere roboty, czasu i pieniędzy. Na razie nie mam czasu, pieniędzy też nie za wiele (musze szybko spłacić zakup auta), a chęci (jak pomyślę ile mnie to w poprzednim Golfie kosztowało) też mi jakoś brakuje. Chwilowo więc zastosowałem rozwiązanie pośrednie, żeby jakoś słuchać ulubionej muzy :)

Marzy mi się wykonanie wewnętrznej ścianki drzwi z blachy aluminiowej i dopiero etdy wygłuszenie matami. Muszę poćwiczyć temat, więc planuję zakup jakiś pokieraszowanych drzwi z ramą do testów :) Jakoś słabo mnie przekonuje naklejenie samych mat na tą konstrukcję. Kojarzy mi się to z wykonaniem obudowy głośnika na bazie reklamówki tudziez butelki PET ;) Obudowa musi być sztywna żeby spełaniała swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej B5 założyłem zestaw odseparowany u-Dimension El Comp5 (głośnik 13stka, zwrotnica i tweeter) Tak jak Ty jestem laikiem w kwestii car audio, ale głosiki grają o niebo lepiej od seryjnych i jak dla mnie więcej nie trzeba(jeśli chodzi o przód oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja będę się powoli doinformowywać co do tego tematu. Póki co zastanawiam się w ogóle jaki sprzęt byłby dobry.

Czy firma Magnat jest dobra? Bo mam dwa na tyle. Tak z czystej ciekawości. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz głośniki czy wzmacniacze Magnata?

Czy jest dobry? Pomijając fakt że nie wiadomo o którym modelu piszesz, to generalnie są marki gorsze od Magnata i lepsze od niego. Jakby Cię ktoś zapytał czy Opel to dobre auto, to co byś odpowiedział? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie. OK. Słuchaj nie wiem. Cyknę fotkę, OK?

Fotki wzmacniacza masz w temacie mojej A4. Idę spojrzeć na nie.[br]Dopisany: 01 Lipiec 2011, 12:51_________________________________________________01072011707.th.jpg01072011705.th.jpg01072011704.th.jpg01072011703.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...