Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] B5 1.9 AJM Tip-Tronic Duże spalanie - jakie moga byc przyczyny


Michaloo24

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem taki jak w temacie. na baku tj 55l zrobilem 550km w cyklu mieszanym z przewaga tras i predkościa do 100km/h bez butowania i jezdzie na tipie a nie na pelnym automacie.

mogłbym prosić o jakies podpowiedzi w tej kwesti?

pozdrawiam i dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi mam zrobione i sa w dziale diagnostyki a blad mam jedynie z pompa centralnego zamka

tutaj link do logów

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=208154.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na D jezdzi moja dzoewczyna i dopiero wyedy wydaje mi sie ze paliwo z baku ucieka jak szalone. a kat wtrysku czy tam synchronizacji lub dawki paliwa moga miec wplyw na wieksze spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spalanie masz na Fisie czy policzyłeś po tankowaniu do pełna?

U mnie Fis zaniża spalanie :) zresztą kliknij w podpisie w ikonkę spalania z motostata mam tam wszystkie tankowania od czasu kupna auta i zobaczysz mniej więcej jak wygląda spalanie w Tiptroniku.

Mam pytanie co do skrzyni , zmieniałeś kiedykolwiek olej czy coś było przy niej robione? Jakieś błędy? Może lock-up w konwerterze ci się ni załącza i stąd takie wysokie spalanie?

Miałem kiedyś Vectre 1.8 w automacie i na starym oleju w skrzyni zimą potrafiła 15l spalić przez że skrzynia miła duży opór prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spalanie masz na Fisie czy policzyłeś po tankowaniu do pełna?

U mnie Fis zaniża spalanie :) zresztą kliknij w podpisie w ikonkę spalania z motostata mam tam wszystkie tankowania od czasu kupna auta i zobaczysz mniej więcej jak wygląda spalanie w Tiptroniku.

Mam pytanie co do skrzyni , zmieniałeś kiedykolwiek olej czy coś było przy niej robione? Jakieś błędy? Może lock-up w konwerterze ci się ni załącza i stąd takie wysokie spalanie?

Miałem kiedyś Vectre 1.8 w automacie i na starym oleju w skrzyni zimą potrafiła 15l spalić przez że skrzynia miła duży opór prawdopodobnie.

policzyłem do tankowania do pelna.

co do skrzyni to auto mam od poczatku kwietnia. oleju w niej nie zmienialem i nic nie bylo przy niej robione. błędów na Vagu zwiazanych ze skrzynia tez nie bylo.

Nie wiem co to jest ten "lock-up" w tym konwerterze i jak to mozna sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz obroty i bieg powiedzmy przy 70 km/h?

U mnie jest już piątka i mniej więcej 1300-1400 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz obroty i bieg powiedzmy przy 70 km/h?

U mnie jest już piątka i mniej więcej 1300-1400 obr/min

na D jakbym jechał i po rownym i ledwo co naciskając na pedał gazu to tez mi wrzuci piatke przy ok własnie 70-75 km/h i podobnie jakbym jechał na tipie i obroty tez mam coś w tych granicach.

Co ma Lock-Up do spalania? Możesz mi to wyjaśnia? :shocked:

Skrzynia płynnie zmienia biegi? Nie szarpie? Równomiernie przyspiesza?

Płynnie zmienia, nie wydaje mi sie zeby cos szarpało i przyśpiesza dobrze.

A Panowie sprawdzałem jeszcze kat synchronizacji to mi skakało raz na -0.3 a raz na -0.5 .... natomiast nie wiem czy dobrze patrzyłem w logach to poszczegolne dawki paliwa nie sa jednakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma Lock-Up do spalania? Możesz mi to wyjaśnia? :shocked:

Skrzynia płynnie zmienia biegi? Nie szarpie? Równomiernie przyspiesza?

Jak co ma. Jeśli się nie załączy to silnik ma obroty wyższe przez uślizg konwetera i może być wyższe spalanie. W Vectrze miałem 4 biegi i lock-up włączał się tylko na 4 biegu no i spalanie po mieście było masakryczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...