Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] B5 1.9 AJM Tip-Tronic Duże spalanie - jakie moga byc przyczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam problem taki jak w temacie. na baku tj 55l zrobilem 550km w cyklu mieszanym z przewaga tras i predkościa do 100km/h bez butowania i jezdzie na tipie a nie na pelnym automacie.

mogłbym prosić o jakies podpowiedzi w tej kwesti?

pozdrawiam i dzieki :)

Opublikowano

10L :shocked: :shocked: :shocked:

Musisz zrobić Logi...jakies błędy Ci wwywala?

Opublikowano
  • Autor

logi mam zrobione i sa w dziale diagnostyki a blad mam jedynie z pompa centralnego zamka

tutaj link do logów

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=208154.0

Opublikowano

Może skrzynia Ci silnik trzyma?

Opublikowano
  • Autor

nie bardzo rozumiem pytania trzymania silnika przez skrzynie

Opublikowano

Zacznij jeździć w trybie D to wtedy skrzynia sobie zmieni bieg w odpowiednim momencie i może będzie ekonomiczniej

Opublikowano
  • Autor

na D jezdzi moja dzoewczyna i dopiero wyedy wydaje mi sie ze paliwo z baku ucieka jak szalone. a kat wtrysku czy tam synchronizacji lub dawki paliwa moga miec wplyw na wieksze spalanie?

Opublikowano

Tak

Opublikowano

Takie spalanie masz na Fisie czy policzyłeś po tankowaniu do pełna?

U mnie Fis zaniża spalanie :) zresztą kliknij w podpisie w ikonkę spalania z motostata mam tam wszystkie tankowania od czasu kupna auta i zobaczysz mniej więcej jak wygląda spalanie w Tiptroniku.

Mam pytanie co do skrzyni , zmieniałeś kiedykolwiek olej czy coś było przy niej robione? Jakieś błędy? Może lock-up w konwerterze ci się ni załącza i stąd takie wysokie spalanie?

Miałem kiedyś Vectre 1.8 w automacie i na starym oleju w skrzyni zimą potrafiła 15l spalić przez że skrzynia miła duży opór prawdopodobnie.

Opublikowano
  • Autor

Takie spalanie masz na Fisie czy policzyłeś po tankowaniu do pełna?

U mnie Fis zaniża spalanie :) zresztą kliknij w podpisie w ikonkę spalania z motostata mam tam wszystkie tankowania od czasu kupna auta i zobaczysz mniej więcej jak wygląda spalanie w Tiptroniku.

Mam pytanie co do skrzyni , zmieniałeś kiedykolwiek olej czy coś było przy niej robione? Jakieś błędy? Może lock-up w konwerterze ci się ni załącza i stąd takie wysokie spalanie?

Miałem kiedyś Vectre 1.8 w automacie i na starym oleju w skrzyni zimą potrafiła 15l spalić przez że skrzynia miła duży opór prawdopodobnie.

policzyłem do tankowania do pelna.

co do skrzyni to auto mam od poczatku kwietnia. oleju w niej nie zmienialem i nic nie bylo przy niej robione. błędów na Vagu zwiazanych ze skrzynia tez nie bylo.

Nie wiem co to jest ten "lock-up" w tym konwerterze i jak to mozna sprawdzić ?

Opublikowano

Jakie masz obroty i bieg powiedzmy przy 70 km/h?

U mnie jest już piątka i mniej więcej 1300-1400 obr/min

Opublikowano

Co ma Lock-Up do spalania? Możesz mi to wyjaśnia? :shocked:

Skrzynia płynnie zmienia biegi? Nie szarpie? Równomiernie przyspiesza?

Opublikowano
  • Autor

Jakie masz obroty i bieg powiedzmy przy 70 km/h?

U mnie jest już piątka i mniej więcej 1300-1400 obr/min

na D jakbym jechał i po rownym i ledwo co naciskając na pedał gazu to tez mi wrzuci piatke przy ok własnie 70-75 km/h i podobnie jakbym jechał na tipie i obroty tez mam coś w tych granicach.

Co ma Lock-Up do spalania? Możesz mi to wyjaśnia? :shocked:

Skrzynia płynnie zmienia biegi? Nie szarpie? Równomiernie przyspiesza?

Płynnie zmienia, nie wydaje mi sie zeby cos szarpało i przyśpiesza dobrze.

A Panowie sprawdzałem jeszcze kat synchronizacji to mi skakało raz na -0.3 a raz na -0.5 .... natomiast nie wiem czy dobrze patrzyłem w logach to poszczegolne dawki paliwa nie sa jednakowe.

Opublikowano

Co ma Lock-Up do spalania? Możesz mi to wyjaśnia? :shocked:

Skrzynia płynnie zmienia biegi? Nie szarpie? Równomiernie przyspiesza?

Jak co ma. Jeśli się nie załączy to silnik ma obroty wyższe przez uślizg konwetera i może być wyższe spalanie. W Vectrze miałem 4 biegi i lock-up włączał się tylko na 4 biegu no i spalanie po mieście było masakryczne ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.