Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[a4 B5 1.9 TDi Afn] Uszkodzony głośnik Bassowy Hertz?


VTG

Rekomendowane odpowiedzi

paliłem głośnik es 250 z hertza, co mogło byc przyczyną nie katowałem go szybkim basem, napędzał go Audison SRX 3.1x250W rmsu i 2x75W rmsu. Wrzuciłem mu 2 dni temu takie zmiany na radiu 80Hz i odwrócenie fazy co miało zapewnic mniejszy leczy szybszy bas.

Pokrętło czułości wejścia ponad 0,5. Mam skrzynię i nie wiem co robic jaki głośnik teraz kupic, skrzynia jest 19litrów zamknięta myślałem o Phase Linear

http://www.allegro.pl/item298616676_phase_thril...330watt_nowy.html

http://www.allegro.pl/item303032547_phase_thril..._fakt_parag_.html

http://www.allegro.pl/item299549861_phase_highg...kt_gwar_odss.html

co mogłem zrobic nie tak że spaliłem głośnik, jak go wezmę cofnę to czuję jak chodzi przez chwilę. i po chwili cicho. Jak się go dobrze cofnie to potrafi chwilę pograc, może da się naprawic. Głośnik miał podobno 250W Rsmu tyle co wzmacniacz, może za duże zniekształcenia podawałem ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Kupię drugi i to samo może byc. Jakie głośniki polecacie pod zamkniętą obudowę 25cm i czy nie lepiej 30cm i bass reflex?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25cm zagra ci szybciej troche .... bass bedziesz miec dynamiczniejszy

bass reflex zrobi ci typowe cisnienie ( bass straci na dynamice )

zalezy jakiej muzyki sluchasz... jesli np duzo rapu to fajna opcja to skyrznka z bass reflexem i glosnik 12" (30cm)

jesli chcesz glosnik bassowy ktory zagra na wszystkim dobrze to do ok 500zl kupisz podstawowy model firmy AUDIO-SYSTEM (seria RADION) ( http://www.audio-system.de/audio/ ):) lecz nie wiem czy ten wzmak go uciagnie....

bo jak wiadomo Audisony sa dosc spokojnymi wzmacniaczami....

a czemu sie spalil :/ ja nie mam pojecia .... moze Watson albo froger bedzie wiedzial bo oni troche o audio wiedza jak i paru innych na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu się spalił, nie wiem też co kupic teraz. Szukam jakiegoś 25cm i nie wiem co kupic.

Audio System kposztuje 90euro, ale ciekawe jak go zamówic. Ma niby 375W mocy Rms i 2 magnesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to odwrócenie fazy mogło coś poplątać w tej instalacji. Przyznam że takiego myku z odwróceniem faz nigdy nie stosowałem. Zawsze byłem pewny że przy odwróceniu faz jest mniejszy bas..ale czy dynamiczniejszy to nie wiem.

Co do głośnika jaki teraz wsadzisz to widzę ,że chcesz 25cm w przedziale do 300zł to dużo fajnych opcji nie ma. Ta wydaje mi się najlepsza : http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,180&kid=180&pid=1104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wydaje się rozsądny, chcę kupic 13 z powerbassa na wiosnę. cena też atrakcyjna noi moc większa niż w Hertzu. A brzmieniowo jest Ok? Czy Phase nie będzie lepszy?

http://www.allegro.pl/item303032547_phase_thriller_2500_tylko_259zl_nowe_fakt_parag_.html

`jest jeszcze Phase co ma 200W rmsu praktycznie te same pieniądze

I znalazłem na allegro za 115zł Magnaty Xpress nowe.

http://www.allegro.pl/item298189384_magnat_xpress_10.html

Dzięki za zainteresowanie wątkiem to dla mnie ważne i nie mam kogo zapytac mieszkam w takim dużym miescie:)

dane Powerbassa

Głośnik: 1-cewkowy

Średnica: 10" (25 cm)

Moc RMS: 275 W

Moc max.: 550 W

Impedancja: 1x4 Ohm

Pasmo przenoszenia: 32 Hz - 500 Hz

Skuteczność 1W/1m: 90 dB

Średnica cewki: 51 mm

Magnes: 3,3 kg, wentylowany

Głębokość montażu: 132 mm

Membrana: 4-warstwowa masa papierowa wzmacniana wełną

Zaciskowe terminale przewodów

Górne zawieszenie: santopren

Przewody cewki zaszyte w dolne zawieszenie (duża trwałość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakuj 16stki na wiosnę zamiast tych 13 ;) Wiem coś o tym jaka jest różnica.

Szczerze Phase nie słyszałem, mają dobre głośniki ogólnie ale mało coś opini jest na internecie o nich i rzadko są polecane. Te Powerbassy są naprawdę dobre i tanie. Co do Magnata jakos nie mam przekonania ;)

Audison ma 250W w mostku jak piszesz więc da sobie radę z tym PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 są dużo lepsze ja wiem, ale za dużo zachodu z przerobieniem boczków ja nie mam takich talentów a firmy są drogie:) Wytłumię drzwi włożę 13 z PB i podepnę to pod wzmacniacz on ma zwrotnicę 12dB/oktawę przodu z subem. Może wytłumią mi to w ESSIE mam do rzeszowa jakieś 180km.

Zamawiam ten głośnik

Termin realizacji zamówienia co to jest? Tam jest 04.02.2008 tak ma zostac czy wpisac termin jutrzejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź warsztat i kilka tematów od góry jest mój i dokładnie go przeczytaj :)

A nie wiem cholera może tam oni wpisali datę sami i dopiero wtedy będą mogli zrealizować zamówienie. Ale wątpię... wpisz aktualną datę jakby coś to Ci napiszą co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem i w opisie napisałem proszę wysłac jak najszybciej, mi się wydaje że ten termin realizacji dotyczy obudowy, którą musza wyciąc z mdfu bo głośniki to raczej od ręki są szczególnie przy przecenach. Dzięki za rady jak przyjdzie to powiem Ci jak tłucze:) w kombiaku to naprawdę nie potrzeba takiego basu jak w sedanie. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij suba i sprawdź czy "druciki-wąsy" się nie oderwały przypuszczam , żę to bedzie przyczyną.. Co do audisonów.. Mam zdanie na temat Lrx'ów i srx'ów... Pod subwoofer są kiepskie, muły bagienne ;) zero dynamiki.. Jak się bawić to się bawić Z Audiosystem'a bierz HELONA :D hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli glosnik byl zakupiony jako nowy i posiada gwarancje to spruboj go reklamowac u sprzedawcy, czasami serwisy uznaja roszczenia klientow a wtedy otrzymalbys moze nawet nowy ? Powodow dla ktorych glosnik ulegl uszkodzeniu jest na tyle duzo ze nie ma sensu bawic sie w zgadywanke ale jak radzi Bartass_1 mozesz zrobic obdukcje i samemu poszukac przyczyny.

Jak widzisz nie tylko ja mam nienajlepsze zdanie o audisonach zasilajacych subwoofery wiec nad tym tez pomysl :).

Niestety musze sprowadzic Cie na ziemie - Audiosystem Helon jak najbardziej nadaje sie do zabawy : http://www.youtube.com/watch?v=r3DDlI1Bjrw jednak aby sie nim bawic czasami trzeba uzyskac zgode banku na jego zakup ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko studentem, głośnik wygląda Ok, nic nie spalone nic nie oderwane wygląda tak jak powinien wyglądac. Gwarancja jakaś jest na niego. zamówiłem Powerbassa, jestem studentem i zależy mi na cenie nie dam 1000zł za suba. Wzmacniacz wiem że nie jest z górnej półki ale kupiłem go za cenę carpowera 4 kanałowego i mocy ma nawet wystarczająco i od carpowera jest na bank lepszy. u-dimension z serii junior byłby lepszy ale jest może troszke przysłaby. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam temat.. nawet po helonie jakas skrzynia mi się wala w garażu :) troszke sie tych subów przeorałoo ;)[br]Dopisany: 29 Styczeń 2008, 15:34 _________________________________________________Jesteś studentem -> tak jak ja czy większość tutaj na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze jak kolega kupił suba PB o mocy bodajże 275W RMS a Juniorek w mostku ma "tylko" 150W więc może być nieco słabo z kontrolą głośnika. Wolał bym już kupić μ-Glow 4075 który jest mocniejszy i ma w mostku 220W RMS a kosztuje 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watson, Glow jest mocniejszy i sądzę że na poziomie technicznym jest to samo co Junior, fakt może Juniorek gra nieco cieplej i łagodniej. Ale dla mnie Junior nadaje się idealnie na przód tam gdzie potrzeba jakości nie mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie na skrzynke z uDimension lepszy bedzie Glow 4075 ... bo tam nie liczy sie tak jakos ( a i tak nie sadze ze jest gorszy jakosciowo niz Junior ) a raczej wlasnie moc tak jak mowi froger34...

ps. sam najpierw mialem brac Glowa 4075 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...